Полтавці стали менше одружуватися і народжувати

Полтавці стали менше одружуватися і народжувати. Такі дані озвучують у Головному управлінні юстиції Полтавщини. Ця ж структура повідомила про зміни у порядку надання адмінпослуг та у сфері державної реєстрації. Коли у Полтаві можна буде взяти шлюб за годину та чому потрібно якомога швидше визначатися із іменем для дитини – знає Олена Ляшенко.

Укласти шлюб за годину – у Полтаві це стане можливим тільки після того, як проект випробують у туристичних та прифронтових областях. Про це на прес-конференції журналістам повідомила начальниця Полтавського обласного управління юстиції.

/Ірина Пашко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
Тобто, це Одеса, Київ і Львів, а також прифронтові – це Маріуполь, Северодонецьк. Після запровадження і позитивної реалізації буде запроваджено і на інших територіях, тобто, в нашій області/

За планом, спочатку молодятам будуть видаватися свідоцтва, інформація в реєстр вноситиметься пізніше. Ціну такої послуги ще не встановили, проте обіцяють: вона буде доступною. Іще одик крок назустріч людям від міністерства юстиції – видача свідоцтв про народження у стінах лікарні. З грудня минулого року таку практику започаткували в обласному перинатальному центрі та міському пологовому будинку. У березні 16-го сервіс поширили по всій області. Єдине, чого просять від новоспечених батьків, – не затягувати з іменем дитини, щоб не гальмувати процес підготовки документу до видачі. Також на прес-конференції повідомили, які імена найпопулярніші.

/Ірина Пашко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
У дівчаток найпоширеніші – це Анастасія, Ангеліна, Анна, Аріна, Варвара, Вероніка, Вікторія, Дар'я, Єлизавета, Злата, Кароліна, Катерина, Кіра, Марія, Олександра, Поліна, Соломія і Софія/

Серед хлопчачих імен батьки також здебільшого обирають традиційні – Андрій, Артем, Богдан, Владислав, Дмитро, Кирило, Костянтин, Максим, Матвій та інші.
Для тих, хто хоче зареєструвати громадське формування, – приємна новина: якщо раніше це можна було зробити тільки в обласному центрі, то зараз – по районах.

/Ірина Пашко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
Це можливість через ЦНАПи подавати документи для реєстрації. ЦНАПи, як ви знаєте, знаходяться в районних центрах. Тобто, людям не потрібно добиратися здалеку, приїжджати сюди у Полтаву, вони матимуть можливість подати документи через ЦНАП/

Іще один електронний сервіс від Мін'юсту – електронний апостиль на документах. Фізичні та юридичні особи можуть отримати послугу у відділах державної реєстрації актів цивільного стану за місцем перебування, не витрачаючи час і кошти на поїздку до столиці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію