Податківці нагадують тим, хто подав декларацію про доходи

Податківці нагадують тим, хто подав декларацію про доходи: до 1 серпня вони мають сплатити задекларовану в документах суму. У разі відмови на порушника чекає штраф. Його сума залежить від часу затримки несплачених по декларації коштів.

За результатами деклараційної кампанії-2016 до Державної податкової інспекції у Полтаві громадянами подано 3000 декларацій про майновий стан і доходи. Полтавцями задекларовано доходів на суму майже 385 мільйонів гривень. Сума визначеного податкового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб склала 12,5 мільйонів, військового збору – 2 мільйона 200 тисяч гривень.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Згідно з нормами Податкового кодексу України, громадяни, які задекларували доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня 2016 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації, тобто, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір/

Відповідно до статті 126 Податкового кодексу України, у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених законодавством, ця людина притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу. При затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу/

Крім цього, фахівці нагадують: громадяни, які претендують на податкову знижку, мають право подати декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2016 року. Частину сплачених коштів можуть повернути за користування іпотечним кредитом, за вартість навчання, витрати на послуги, пов'язані з усиновленням дитини, витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій, під час сплати страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію