Дах – на мільйон

За попередніми підрахунками, на відновлення даху будинку, в який у понеділок ввечері влучила блискавка, необхідно близько одного мільйона гривень. Покрівля тут зруйнована вщент. Від пожежі постраждало 40 квартир, більшість – від води, якою гасили полум'я. Погорільці звертаються до всіх інстанцій, починаючи від міської влади і закінчуючи Кабінетом Міністрів.

/Василь Зубричев, очевидець пожежі
Десь близько 17.40 блискавка вдарила і почалося загорання. Далі почали евакуювати людей/

Цей понеділок виявився фатальним для жителів 5-ти поверхівки по Першотравневому проспекту, 13А. Покрівля будинку загорілася від удару блискавки. Очевидці розповідають: зайнялося миттєво, полум'я швидко ширилося по даху. Ось ця жінка – ще одна очевидиця події. Теж бачила, коли блискавка вдарила по будинку. Одразу викликала рятувальників. За словами Олени, надзвичайники не поспішали на виклик.

/Олена Кудря, очевидець пожежі
Проходить 5 хвилин– нікого немає. Проходить 10 хвилин – нікого немає. Тут частина, ось вона стоїть. Каланча. Туди йти 10 хвилин, їхати – 2. Після «швидкої» приїхала пожежна машина. Перша бригада. Через 20 хвилин/

Натомість в Головному управлінні ДСНС запевняють: як тільки-но надійшло повідомлення, машини відправилися на Першотравневий. Для гасіння задіяли всю наявну в Полтаві пожежну техніку.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Було вогнем знищено 500 метрів квадратних покрівлі, пошкоджено квартиру. Рятувальники працювали оперативно над ліквідацією цієї пожежі/

Від пожежі постраждало 86 квартир. Найбільше – у 6,7 та 8 під'їздах.

Одна квартира на п'ятому поверсі була охоплена вогнем, решта – залиті водою. Зі стелі стікає вже більше доби. Люди підставляють посуд, аби вода не пішла на нижні поверхи.

/Рима Землянська, голова ОСББ
Зараз найбільша допомога нам потрібна, щоб вичистити та якось закрити брезентом, рубероїдом, щоб далі квартири не текли. Потім поновлювати дах/

Міська влада осторонь не стоятиме, запевняє заступник міського голови Віталій Нікіпелов. Разом з надзвичайниками та іншими фахівцями оглянули дах. За попередніми підрахунками, збитки сягають одного мільйона.

/Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови
Перший крок – це виділення матеріалів з матеріального резерву міськвиконкому для відновлення даху. Можна закрити плівкою, яка також передбачена в матеріальному резерві, щоб не було протікань. Розпочинаємо від прорахунку кількості необхідних матеріалів і вирішення цього питання/

Постраждалі в свою чергу звернулися до облдержадміністрації та Кабінету Міністрів з проханням допомогти фінансово, оскільки самотужки ОСББ не справиться з наслідками пожежі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію