Усі полтавські лікарні, школи та дитсадки моніторитимуть за допомогою спеціальних систем

Усі полтавські лікарні, школи та дитсадки моніторитимуть за допомогою спеціальних систем. Цього року в області планують встановити програму, яка фіксуватиме, наскільки ефективно використовуються у комунальних закладах ресурси. Тобто, електроенергія, вода, газ. У деяких містах такі системи вже працюють. Для решти, обіцяють в обласній адміністрації, виділять гроші та отримають співфінансування від іноземних партнерів. Але до всього, експерти радять розпочати активну інформаційну кампанію, і навіть створити спеціальну агенцію. Чим займатиметься нова структура – дивіться далі.

Порахувавши витрати, можна зекономити половину фінансів на них. Так у Дніпрі за допомогою моніторингу швидко дізнаються про аварії та поломки, наприклад, прорив труб у комунальних закладах.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Як приклад, за минулий рік вони зекономили 14 мільйонів гривень тільки на моніторингу. Вони виявили, що в одній школі у вихідні перевикористання електроенергії. Чому? Виявилось, там відбуваються весілля, випікають пиріжки і таке інше/

Зекономлені ж кошти направили на енергозберігаючі заходи та на заохочення працівників, які проводять моніторинг. Цей досвід хочуть використати і полтавці. Цього року, обіцяють обласні чиновники, в області введуть моніторинг усіх неприватних закладів. Співфінансування та спеціальні програми від іноземних фахівців, запевняють в адміністрації, допоможуть в цьому. Зокрема, і через проект GIZ з енергоефективності.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Там близько 800 мільйонів. 500 дає проект, а 300 – наше співфінансування. Закуповуються комп'ютери, якщо їх нема, і вносяться у єдиний реєстр. Керівник – директор департаменту освіти чи здоров'я – кожного дня може подивитись, вчора було стільки, сьогодні – стільки/

Іноземні фахівці кажуть: всі українці мають бути задіяні в енергоефективності. Але – не вистачає інформації. Тому радять проводити активні інформаційні кампанії.

/Іма Хренова-Шимкіна, заступник директора проекту «Енергоефективність у громадах» GIZ
Ціни на енергоносії значно підвищаться з цього року. Зараз літо, і необхідна якомога більша кількість інформації, щоб встигнути щось зробити. А щоб обрати постачальника послуг, нам треба мати більше інформації: куди піти, з ким порадитись, як робити утеплення, як зробити аудит? Для цього треба, щоб був центр, куди людина зможе прийти і отримати пораду: що, як зробити, скільки це коштуватиме і де знайти фінансові ресурси/

Моніторинги використання ресурсів до програми співпраці уже почали проводити в окремих закладах Полтави, Кременчука та Миргорода.

Стрічка новин