У парку «Перемога», граючись, виховували складних підлітків

У парку «Перемога», граючись, виховували складних підлітків. Урядові та неурядові організації влаштували для них квест, в ході якого ненав'язливо нагадали про гепатити та ВІЛ-небезпеку, необхідність здорового способу життя та особистої гігієни.

«Чи правда, що ВІЛ-інфікована жінка може народити здорову дитину», «Чи можна заразитися після одного незахищеного сексу?» На ці та інші запитання мали відповісти учасники квесту, який у парку «Перемога» влаштували для підлітків поліцейські, міське управління у справах сім'ї, молоді і спорту, «Клініка, дружня до молоді» та благодійна організація «Світло надії».

/ІНТЕРШУМ
- Поясніть, чим шкідливе паління.
- Легені чорні, забруднюються.
- Чим іще?
- Задишка.../

Змінити поведінку підлітків від ризикованої до відповідальної – такою бачать свою головну мету організатори квесту. Замість лекцій та пустих розмов – ігрова форма подачі. Молоді люди мали подолати 10 локацій, на яких ненав'язливо говорили на тему здорового способу життя, особистої гігієни, нагадували про ВІЛ-небезпеку та гепатит.

/Артем Рибін, учасник квесту
На квестах можна більше всього дізнатися, того, що ти, наприклад, не знав. Тобі скажуть, більше дізнаєшся/

/Віктор Шило, координатор по роботі з підлітками БО «Світло надії»
Він інтерактивний, він не потребує дуже значних зусиль зі сторони підлітків під час його проходження. Для них це звичайна форма проводження часу, і для них це не складний процес, бо воно проходить для них в нормальних умовах/

У «Світлі надії» навесні цього року з’явився громадський центр Light House, який опікується проблемними підлітками. Молоді люди отримують у ньому безкоштовні консультації, анонімне тестування, за потреби – послуги кейс-менеджера, гуманітарну допомогу та підтримку в реалізації власних проектів.

Стрічка новин