Мінімум – 33, максимум – 37 на найближчі дні прогнозують полтавцям синоптики

Мінімум – 33, максимум – 37. Таку температуру на найближчі дні прогнозують полтавцям синоптики. Спека, що повернулася цього тижня, панує практично на всій території України. Сонце нинішнього року не відзначається стабільним теплом, утім фахівці все-одно радять бути обережними, адже воно несе небезпеку. Про ризики та методи захисту, а також про те, коли чекати прохолоди і дощів, мої колеги підготували наступний матеріал.

Мінімум – 33 у тіні, максимум – на сонці невідомо. Цього тижня полтавці живуть у спеку.

/Аня та Аліна
- Спекотно?
- Так, дуже спекотно.
- Скільки градусів, не дивились?
- Ні, але за відчуттями, 37-38/

У руках – морозиво і напій. Аня та Аліна прямують з магазину, де вибирали купальники. Кажуть, швидше б осінь.

/Аня та Аліна
- Сиджу вдома, або йдуть на річку. Або п'ємо щось прохолодне.
- На річці вже хоч якось від спеки рятуєшся/

Але і біля води треба тримати оборону.

/полтавець
Водостійка сонцезахисна емульсія. Дуже гарний. Грін. Дуже гарний. Всіх мажу. Ніхто не згорає/

Ховатись від спеки – радять різні фахівці. Алергологи запрошують до себе, якщо бачите незрозумілі реакції на шкірі під дією сонця. Їх, кажуть, можна помітити ще з першими променями. Бо те, що полтавці найчастіше називають фотодерматит, насправді виявляється проблемою.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні
Там, повірте мені, може бути дуже різна клінічна картина та абсолютно різні захворювання: від найлегших – це гіперчутливість, що минає після того, як шкіра набуває засмаги, до надзвичайно складних, таких як сонячна віспа. Вона супроводжується не тільки ураженням шкіри, а й зміною внутрішніх органів/

Не тільки друг, а й ворог. Висока сонячна активність спричиняє опіки. А їх наслідки – непередбачувані.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог
У більш зрілому віці звичайний опік може трансформуватись у рак шкіри. Це різні новоутворення на обличчі, на руках, на відкритих ділянках шкіри. Будь-де це може бути, де раніше був опік. Є багато ступенів захисту. Є і креми. Вони мають різні ступені. Але треба враховувати тип шкіри/

Та навіть не засмагаючи пам'ятайте прості поради. Носіть головний убір.
Пийте більше натуральної рідини, аби не трапилося обезвожування організму, та якнайменше перебувайте на відкритому сонці. Особливо ця заборона для людей похилого віку, грудних дітей, вагітних та тих, хто має хвороби серця і щитовидної залози.
Синоптики обіцяють, що спека протримається у Полтаві до наступного тижня. З 18 липня обіцяють температуру до 30 градусів та короткочасні дощі.

Стрічка новин