Одне з найстаріших ОСББ єдине в області взяло кредит на заміну вікон у під'їзді

Кредит для заміни вікон у під'їзді. У Полтаві куратори ОСББ стали єдиними в області, хто наважився взяти гроші на таку мету. І борг виплачуватимуть ще 5 років. Але повертати гроші їм вдається, не підвищуючи тарифи. Багатоповерхівка, що по вулиці Маршала Бірюзова, 96, – не нова, утім за останні декілька років мешканцям вдалося перетворити її на оселю сотні полтавців, якою пишаються. Підгледіти, що ж лагодять у домі нині, вдалося нашим колегам.

Велика рідкість: це не офіс, а житлова багатоповерхівка. І сходи, що ведуть у дім, викладені плиткою, тут миють щодня.
Маршала Бірюзова, 96 можна вважати зразковим будинком, у якому 9 років тому створили ОСББ. Майже примусово, така була умова, аби в колишньому гуртожитку заводу ГРЛ мешканці могли приватизувати житло.
На першому поверсі є окремий кабінет. По понеділках тут приймають жителів.

/В КАДРІ: «Довідочку якусь виписати, та й всі питання вирішуємо, які треба. Будь ласка, я вас запрошую»/

Самі живуть, самі платять, самі ж вирішують, що робити.

/Лариса Толмачова, член правління ОСББ «Бірюзова-96»
Приходять і кажуть: як ми гарно живемо! Деякі приходять і кажуть, що багато платимо. А я кажу: так ми ж за ці гроші он робимо. Люди всякі, різні. Але допомагають. Хоча, молодь у нас якась пасивна, в основному. Тут не заробиш грошей. Ми тут працюємо на засадах громадських, ніхто тут грошей не отримує/

Обслуговування двох ліфтів – тисяча гривень, освітлення – півтори тисячі гривень на місяць. Також вивозять сміття, мають власних двірника, сантехніка, прибиральників та ремонтують під'їзди. А ще вони довго наважувались, і таки взяли цьогоріч кредит на 5 років, щоб встановити сучасні вікна у під'їздах.

/Надія Приліпко, голова правління ОСББ «Бірюзова-96»
Сума 70 тисяч. Люди погодились. Повірили, мабуть. Тим більше, що ми тариф не збільшували. У нас зараз тариф 2 гривні 10 копійок з квадратного метра. Ми платимо кредит з цих коштів. Їх ще вистачає на оплату комунальних послуг/

Екскурсію домом ведуть радо, бо горді своєю роботою. Ремонт у під'їзді нагадує квартиру, де ще не встигли облаштувати інтер'єр. Встановили вікна – єдині в області за державною програмою кредитування.

/В КАДРІ: «Двокамерне, з енергозберігаючим склом. У нас таке на кожному поверсі стоїть. Розмежували отак плиткою, наче у нас дві зони: зона холу і зона житлова»/

Якщо боятимемось, говорить Надія Михайлівна, то взагалі будинок ще довго не вдасться привести до ладу. Йому 26 років. І отримали його у спадок зовсім не ідеальним.

/Надія Приліпко, голова правління ОСББ «Бірюзова-96»
Ми вважаємо, що у жахливому стані. Ми зробили ремонт каналізації за свій рахунок, повністю за свій рахунок. Лампочки на енергозберігаючі поміняли. Ревізію місць освітлення загального користування зробили. Ось кредит. А ще ремонт вхідної частини зробили/

Мають і своїх боржників, утім, ті виправляються. Якщо ж і нарікають мешканці, то на бюрократичні перепони в офіційних установах. Там, кажуть, домогтися чогось набагато важче, ніж знайти порозуміння із сотнями сусідів.
У сусідньому під'їзді можна підглянути, який вигляд мав будинок до ремонту, бо тут тільки починають ладнати. На вході – мішки зі шпаклівкою. Подекуди вже кладуть плитку. Ремонт почали теж цьогоріч, і в жовтні-листопаді хочуть закінчити, бо ще мають багато планів.

Стрічка новин