На третьому пляжі роздавали купальську кашу

У Полтаві традиційні народні гуляння на свято Івана Купала зібрали більше тисячі осіб. На пляжі Шевченківського району усі охочі мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсах, майстер-класах, створити купальський вінок та пов'язати стрічку зі своїм бажанням на Марену. А найголовніше – могли виграти чудові подарунки: м'ячі, палатки, велосипеди та планшети, які особисто вручав Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Народні гуляння, що традиційно проходять під патронатом міського голови Олександра Мамая, розпочалися майстер-класами та розвагами для дітей та дорослих. У цьому кутку вони ловили рибу, а тут змагалися у спритності з мішками у руках. Дівчата ж облюбували столик, де навчали створювати паперові квіти. Потім їх вплітали у великий спільний вінок. Створила свій справжній і Марія Михайлик.

/Марія Михайлик, прийшла на свято
Поруч у нас є ставок. З дідусем нарвала квітів польових. Тут ромашка і ще щось, не знаю. Сиділа плела, а потім подумала: чому б не поїхати на річку не позапускати/

Про звичаї та прикмети щодо віночків Марія також знає.

/Марія Михайлик, прийшла на свято
Дівчата повинні пускати свої віночки, а їх коханий повинен дістати його. Якщо він достане, то це дуже гарна прикмета, що вони будуть довго разом. І якщо віночок пливе повільно, то вони будуть разом з милим дуже довго. Якщо він крутиться – то вона буде ходити в дівках, якщо потоне – то в цьому році їй не вдасться вийти заміж/

А от десятки закоханих пар змогли пов'язати свої долі прямо на пляжі. Щоправда, тільки на одну ніч, але обряд, як на справжньому весіллі. Наречена з фатою, клятви у вічному коханні, перший подружній поцілунок, свідоцтво про шлюб та непідробні емоції.

/Артем Ягнюк, «одружився» у Купальську ніч
Було несподівано. Цей обряд мені дуже сподобався. Я на нього чекав та дуже кохаю свою дівчину/

Підкріпитися усі гості свята могли безкоштовним морозивом, солодкою ватою та «купальською» кашею з квасом. А на сцені тим часом тривав конкурс дівочої вроди. Учасниці створювали купальський вінок із квітів, які самі ж і представляли. Мальва, мак, волошка та барвінок поступилися у цьому змаганні іншій рослині.

/Ольга Кориненко, виграла конкурс краси
Я представляла траву полинь, яку потрібно вплітати у вінок, яка захищає від злих чар, дивовижна трава/

Та головний сюрприз чекав на полтавців пізно увечері. Під час різних конкурсів вони отримували квиточки для розіграшу подарунків. Цього вечора знайшли нових власників для 20 м'ячів, наметів, матраців та іншого від міського голови Олександра Мамая. А комусь пощастило виграти планшет.

/Алла Цюпка, виграла планшет
Чесно сказати, не сподівалася і не вірила, але отримала. Дякую Богу і Олександру Федоровичу спасибі/

Але найбільше за все учасники свята очікували на розіграш велосипедів.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Моя принципова позиція, щоб кожне свято, де будуть розіграші, де будуть призи, моя принципова позиція, щоб це були велосипеди. Тому що наше завдання, завдання міської ради, моє особисто – якомога більше людей пересадити на велосипеди, для того, щоб у нас Полтава була спортивна/

Таких щасливчиків, які додому поїхали на нових роверах, виявилося 10.

/Тамара Гогохія, виграла велосипед
Мені сьогодні пощастило. Я виграла два призи. Перша була парасолька, а другий – велик. Класно! Дуже сподобалося свято! Дуже, просто немає слів, без коментів. Круто!/

Вражаючий сюрприз підготував усім присутнім міський голова – фаєр-шоу. Але на ньому купальські гуляння не завершилися. Пінна вечірка на березі Ворскли тривала ще довго. Гарні традиції мають зберігатися. Тож, полтавці чекають на таке ж феєричне святкування Івана Купала наступного року.

Стрічка новин