На Івана Купала влаштували Всеукраїнський етнографічний фестиваль

На Івана Купала влаштували Всеукраїнський етнографічний фестиваль. У селі Ковалівка, що неподалік від Полтави, 6 липня зібралися на «Купальські гуляння». Запросили майстрів з усієї України та зірок шоу-бізнесу, і влаштували одночасно фаєр-шоу, караоке, лотерею із призами та спортивні змагання. Чому організатори таки наважились на етнофестиваль після двох років затишшя через події на Сході країни і хто підтримав їх ідею – у матеріалі Інни Безуглої.

Тут панує натуральна і невимушена атмосфера: одні засмагають на пляжі, інші у цей час співають у караоке, а дехто вибирає сувеніри.
На Березі Свободи, що у Ковалівці під Полтавою, з 6 на 7 липня не тільки майстри з різних областей та бажаючі відпочити зібралися на Купальські гуляння. Організували дійство брати Юрій та Олександр Бублики за сприяння Полтавської облдержадміністрації в особі Валерія Головка. Після двох років тиші тут залунав Всеукраїнський етнографічний фестиваль.

/Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова
Довго ми зважували всі «за» і «проти». З багатьма обговорювали: проводити фестиваль, чи ні. Але навіть хлопці, приїжджають з АТО, говорять про те, що треба провести фестиваль. Оскільки щодня негативна атмосфера. Щоб трішки розрядити людей, трішки гарного показати, аби зрозуміли, що не завжди все погано/

Активно задіяли на фестивалі Полтавський Батальйон Небайдужих, які, до речі, назбирали більше 24 тисяч гривень на потреби бійців АТО.
Приїхали сюди полтавці і з сусідніх районів. Бо свої, національні традиції, кажуть, дуже люблять.

/Ольга Кріль
Взяли онуків, дітей та приїхали. Пройшли вишиванки, вони нам дуже сподобались. Потім гончарські вироби. Шашлика вже поїли, вареників, діти – плов поїли із задоволенням/

До свята готувалась навіть дітвора. Чим будуть займатися – вони мають на Березі Свободи чималий вибір.

/Давид і Даша
- Мені хрещена знайшла віночок і платтячко.
- Тут можна ходити на Івана Купала, купляти собі щось і загоряти. Батути, шари, каруселі/

Під час фестивалю відбувалися і спортивні змагання: виступали воркаутери та показово тренувалися бійці ММА, черед яких – 2 чемпіона світу.
Залюбки відвідувачі і співали, адже зі столиці до Ковалівки приїхав Ігор Кондратюк, аби на етнофестивалі відзняти програму «Караоке на майдані».

До дружньої атмосфери долучилися однолітки незалежності України – гурт «MAD HEADS». Цьогоріч їм виповнюється 25 років.

/Вадим Красноокий, лідер гурту «Mad Heads»
Класно, що ці традиції зберігаються і приймають сучасний характер. Люди живуть у великих містах, але вибираються на природу, стрибають через купальські вогнища, співають народні пісні. Вони об'єднуються в цьому, обмінюються своєю енергією і перезаряджаються/

У кращих українських традиціях відзначити свято завітали і славні жіночки з «Лісапетного батальйону». Їх на полтавській землі зачекалися, бо вже з першої пісні гості підспівують і танцюють.

/В КАДРІ: «А хто з нас не любить кума чи куму? Ми не були би українцями, якби не любили кумась, кумів. Якби не співали про них пісні, якби не розказували байки»/

Очікували відвідувачі і на купальську лотерею. Протягом дня кожен міг купити собі квиточок, гроші з якої передали Полтавському Батальйону Небайдужих. Учасники розіграшу отримали футболки з логотипом фесту, абонементи до тренажерного залу, мангали, решітки-гриль, квитки на турнір зі змішаних єдиноборств «На грані-2» та 60 місць на екскурсію до Верховної Ради та Межигір’я восени.
Продовжували з'їжджатися люди на Берег Своботи ще довго, адже на вечір запланували ще виступи багатьох колективів, фаєр-шоу та дискотеку до ранку після виступу гуртів «Mad Heads» та «OT VINTA».

Стрічка новин