Резонансна пожежа у Полтаві: вночі загорівся балкон і мало не спопелив 5 поверхів з людьми

Резонансна пожежа у Полтаві. Серед ночі у Подільському районі спалахнув балкон. Далі полум'я перекинулося на квартиру. Рятувальники евакуйовували жителів під'їзду, декого довелося буквально виносити. Під час події мало не загинув поліцейський, який кинувся на допомогу і сам втратив свідомість від чадного диму. Як міг загорітись балкон, чи не постраждали мешканці квартири та що залишилося на ранок після приборкання стихії – з'ясовували Інна Безугла та Валерій Пашнін.

Останній під'їзд старенької п'ятиповерхівки по провулку Соколова, а нині – Петра Ротача. Зовні ошатний. Але на другому поверсі – затемнені стіни і стеля, а біля кутової квартири – викидане лахміття. Двері не зачинені. Замість житла тут залишилось згарище.
Ще кілька годин тому, уночі, по всій квартирі буяло полум'я і практично дісталося до дверей. Поверхом вище Олександра Петрівна уночі прокинулася від стуку у двері.

/Олександра Чуб, сусідка з 3 поверху
«Виходьте! Виходьте! Горить!» Думаю: що таке? Балкон відкритий, а з нього вже валує дим. Я знайшла у що перевдягтись, уже задихаюсь. Ледве доповзла до дверей/

Далі 90-річну бабусю буквально витягували рятувальники. О другій годині ночі вони отримали повідомлення про пожежу у п'ятиповерхівці. Говорять, це велика удача, що загоряння серед ночі помітили вчасно.

/Олександр Жовтобрюх, фахівець з оперативного рятування цивільного захисту 3 ДПРЧ
Відкритим полум'ям горить балкон на другому поверсі даного будинку. У результаті проведення розвідки було з'ясовано, що є сильне задимлення сходових клітин. І виникла необхідність евакуації людей/

Рятувати полтавців від пожежі прибули три автомобілі та 15 чоловік. Евакуювали 12 жителів під'їзду, серед яких – 4 дитини. Загиблих немає. Кажуть, довелося ще й рятувати поліцейського, який кинувся допомагати жителям, і сам мало не вчадів. Небезпека пожежі полягала у надзвичайній задимленості, що підіймалася поверхами угору.

/Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Людей виводили в апаратах захисту дихання. І наші рятівники працювали в апаратах захисту дихання. Якщо горить квартира, то там знаходяться меблі, дивани, крісла, які виділяють дуже страшний чадний газ/

Закопчені вікна і на балконах після нічної пригоди на поверхах вище. Найбільше не пощастило сусідці з третього: новий ремонт доведеться знову перелаштовувати. Однак, збитки точно ніхто не відшкодує, переконана бабуся. Бо сусіди-погорільці неблагонадійні.

/Олександра Чуб, сусідка з 3 поверху
П'ють, і хлопчик у них маленький. Міліція забрала хлопчика, бо вони п'яні, а він голодний. Кажуть, вони вже виставили на продаж цю квартиру. Перший поверх постійно заливали. Кажуть, у квартирі вже все попродали давно: і піч газову, і ванну, і труби/

Рятувальники припускають: спалахнути пожежа могла і від залишеного недопалку на балконі, чи від того, що він міг залетіти туди ззовні. Жителі ж будинку кажуть: сусідів удома не було, і навряд чи вони знають про те, що залишилось замість житла.

Стрічка новин