Громадські активісти збирають інформацію

Громадські активісти збирають інформацію. Так протягом місяця по всій Україні учасники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» виявляли зловживання у місцевих радах. На Полтавщині зафіксували 6 таких випадків.

12 травня в Україні виник рух «Під контролем». Організація займається систематизацією та виявленням ознак корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів, посадових осіб. За перший місяць роботи до руху приєдналося 70 громадських організацій. У Полтавській та Черкаській областях він представлений Інститутом аналітики та адвокації. За місяць активісти виявили в Україні 100 випадків, які містять ознаки політичної корупції. На Полтавщині зафіксовано 6 корупційних правопорушень: в Кременчуці, Полтаві, Карлівці, Великобагачанському районі та серед чиновників обласної ради.

/Юрій Ромашко, представник руху «Під контролем» у Полтаві
Це по всій країні. І партія Блок Петра Порошенка, і Батьківщина, і Свобода, і Совість України. Абсолютно всі політичні партії замішані чи пов'язані, або причетні до тих чи інших випадків/

Паралельно з Полтавщиною досліджували Черкаську область. Тут теж достатньо прикладів, коли чиновники порушували закон. Рух «Під контролем» зафіксував 6 випадків.

/Олександр Ткаченко, представник руху «Під контролем» у Полтаві
Депутатка Канівської районної ради вимагала 30 тисяч гривень від представника фермерського господарства на виділення у користування земельної ділянки. Її затримали на отриманні неправомірної вигоди, вилучили 15 тисяч гривень, і наразі відкрито кримінальне провадження/

На кожного порушника скаладають спеціальні профайли з усією необхідної інформацією. Далі пропонують хабарників виключати з лав політчиних партій. Зібрану ж інформацію направляють до правоохоронців, зокрема, до Національного агентства з питань запобігання корупції. Нині активісти працюють над новим показовим проектом – Індексом політичної корупції в органах місцевого самоврядування.

/Юрій Ромашко, представник руху «Під контролем» у Полтаві
Він містить 5 простих критеріїв: прозорість, відкритість, конфлікт інтересів, політична корупція та ознаки, що містять політичну корупцію. Кожен з цих критеріїв методологічно обгрунтований, виписаний, в чому він полягає і так далі/

У планах – і аналіз декларацій посадовців. До кінця липня рух «Під контролем» обіцяює сформувати рейтинг найбагатших, найквартирніших, найземельніших та інших «най» серед полтавських та черкаських депутатів.

Стрічка новин