Питна вода в полтавських оселях безпечна та якісна

Питна вода в полтавських оселях безпечна та якісна. Про це свідчать лабораторні дослідження, що проводять на «Полтававодоканалі». У зв'язку із ситуацією, що виникла в Ізмаїлі, коли від неякісної води постраждало понад 400 людей, мої колеги вирішили перевірити, наскільки безпечно вживати воду з-під крану.

У місті Ізмаїл, що на Одещині, від неякісної води постраждало понад чотири сотні людей. Причина масового захворювання – збудники ротавірусної і норовірусної інфекцій, а також – кишкова паличка. Вони потрапили у воду внаслідок фекального забруднення під час проливних дощів. У Полтаві, запевняють у «Водоканалі», такого статися не повинно, оскільки вода добувається зі скважин глибиною до 750 метрів. Ось одна з них. Далі через хлораторну потрапляє до велетенського резервуару. Звідси її насосами і доставляють в домівки полтавців. Та, перш ніж потрапити до квартир, її досліджують в хімбаклабораторії на майже 30 різних показників: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів.

/Влада Курішко, завідуюча хімбаклабораторією КП «Полтававодоканал»
Ми досліджуємо якість питної води міста Полтава. Щоденно наша лабораторія в різних напрямках проводить відбір проб. Виходячи з цього, можу запевнити, що за бактеріологічними показниками наша вода повністю відповідає існуючій нормативній документації/

Зважаючи на те, що «Водоканалу» 115 років, якість водогінних труб на деяких ділянках залишає бажати кращого. Тому воду необхідно знезаражувати. Раніше додавали рідкий хлор, зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний та дієвіший. Фахівці підприємства запевняють: роблять все, аби питна вода була придатна для вживання.

/Влада Курішко, завідуюча хімбаклабораторією КП «Полтававодоканал»
Я вважаю, що працівники хімбаклабораторії – це своєрідні лікарі, які, як і лікарі, не мають права на помилку, тому ми відповідаємо за якість нашої питної води/

У зв'язку з ситуацією в Ізмаїлі тенденції до зростання скарг на адресу полтавських комунальників щодо якості води не простежується. В інфекційній лікарні теж спокійно. Ані дорослих, ані дітей, які особливо чутливі до ротовірусних інфекцій і мають підозру на вживання неякісної води, тут немає.

/Наталія Сосновська, завідуюча дитячим відділенням Полт.обл.інфекційної лікарні
В дитяче відділення інфекційної лікарні пацієнти, які вказували чітко на те, що вода явилась фактором кишкової інфекції, і вони підозрюють як причину захворювання вживання недоброякісної води, не було/

Найчастіше, розповідають на підприємстві, люди скаржаться з приводу неприємного запаху води. Причиною таких випадків часто стають несертифіковані дешеві труби, які ставлять господарі в своїх оселях. Фахівці запевняють: не може одночасно надходити вода в одну квартиру різної якості. Наприклад, в кухні вода якісна, а у ванній кімнаті – з неприємним запахом. Все залежить від стану комунікацій.

Стрічка новин