У комісарів Рексів та Мухтарів сьогодні – професійне свято

Вони шукають вибухівки і затримують злочинців, їх запрошують на місце скоєння найрезонансніших злочинів. Сьогодні – День кінологічної служби. Із такої нагоди – сюжет про хвостатих поліцейських та їх дресирувальників.

У Полтавському поліцейському кінологічному центі живуть вівчарки, лабрадори та спаніелі. Їх можна побачити на блок-постах в АТО, їх просять знайти наркотики, вибухівку та кличуть, коли сталося щось резонансне. Причому кожна тварина – спеціаліст в одній галузі, універсальних бійців, яких показують серіали, серед собак не буває.

Майже трирічний Конкорд за свою недовгу оперативно-пошукову службу встиг відшукати загублену дитину, знайшов вкрадений велосипед та допоміг правоохоронцям встановити особу грабіжника. Зараз охоче грається і на камеру виконує команди кінолога.

А цього, схожого на біле ведмежа лабрадора, звати Луна. Їй дошкуляє спека, але вона усім виглядом показує готовність послужити господарю.

/Сергій Кузьменко, кінолог
Активні дуже, енергійні, собачці 2 роки і 2 місяці/

Луна проходить вишкіл по пошуку вибухової речовини. Молодий вік та весела собача вдача дається взнаки: лабрадор спочатку ніби просто грається, та врешті чує підозріле і лягає.

Луна – достойна донька своєї мами, із нею Сергій, як-то кажуть, і Крим, і Рим пройшов. Попри поважний вік вона досі тримається на посаді.

/Сергій Кузьменко, кінолог
Порода лабрадор ретривер, кличка Фелічіта, з нею працюю уже 9 років.../

У Центрі говорять: третина викликів, на які вони виїздять, – результативні. І просять громадян, які телефонують до поліції, не заважати роботі.

/Андрій Смолінський, начальник Кінологічного центру ГУ Національної поліції у Полтавській області
Не затоптувати, не чіпати нічого, не запрошувати сусідів, мовляв, дивіться, що в нас сталося. А потім через три дні звертаються, і ми уже не взмозі нічим допомогти. В умовах міста – це найскладніша ланка роботи розшукової собаки/

А ще просять до приїзду групи не чіпати нічого, що може бути речовим доказом, щоб не заплутати тварину. Кінологи називають собаку допоміжним засобом, тільки вміле застосування якого приносить результат.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію