У Полтаві змінять назви зупинок, а кінотеатр «Алмаз» передадуть на баланс ПД «Листопад»

У Полтаві змінять назви зупинок, а кінотеатр «Алмаз» передадуть на баланс Палацу дозвілля «Листопад». Про все це і не тільки йшлося на сесії міської ради. Аби розглянути півсотні питань, депутатам знадобилося трохи більше чотирьох годин. А на початку засідання у сесійній залі протестували діти із третьої школи, відстоюючи директора свого навчального закладу, та потерпілі від будівельних махінацій по бульвару Боровиковського, 11. Яким чином вони доносили свою позицію до депутатів та міської влади – у сюжеті Крістіна Брігіди.

Коридори Полтавської міської ради у четвер зранку заповнюють люди з плакатами. На папері вони вимагають вирішити питання із довгобудом по бульвару Боровиковського, 11. Потім вже у сесійній залі виступають перед депутатами та міським головою.

/ІНТЕРШУМ
- Я хочу донести до людей і до депутатів, що у нас таке твориться у Полтаві. Що люди заплатили гроші – і не мають ні квартир, ні коштів, проживають на квартирах, багато людей померло. Та доки ми будемо ходити і просити?!/

Поряд із цими протестувальниками – діти і батьки 3 школи у Полтаві. До міського голови вони прийшли, аби відстояти директора свого навчального закладу Євгенія Романова. Посадовця звільняють через закінчення строку контракту.

/ІНТЕРШУМ
- Ми не прийшли конфліктувати, зрозумійте, ми прийшли конструктивно вирішувати питання. Ви не думайте, що діти прийшли тому, що ми збираємося зробити якийсь скандал. Нам скандал не потрібен. Ми хочемо конструктивне якесь рішення з міською владою прийняти. Ми – за законні методи боротьби. Ми не збираємося нічого робити незаконного/

Підхоплюють ці слова діти дружнім «Поверніть!»

/ІНТЕРШУМ
«Поверніть! Поверніть!»/

Міський голова має для них пропозицію.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
У вівторок з 10 до 12 години – ініціативну групу до мене. Приходьте! У вівторок з 10 до 12 до мене/

Після цього протестувальники йдуть із сесійної зали, і після усіх виступів громадськості депутати нарешті переходять до розгляду порядку денного. Першим питанням вносять зміни до показників міського бюджету на поточний рік.

/Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК
Пропонується перерозподілити кошти бюджету в межах затверджених асигнувань та збільшити видатки по виконкому – 50 тисяч гривень на виконання Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки. 26 тисяч гривень – на утримання виконкому: по управлінню освіти – 151 тисяча гривень на дошкільні заклади освіти, в тому числі, 263 тисячі гривень – на харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО по програмі «Турбота»/

Так звані «технічні питання» депутати голосують без зайвих обговорень. Проте цей процес гальмує поіменне висловлювання рішення. Міський голова заспокоює: з понеділка почнуть монтувати систему Рада, і вже на наступній сесії у липні можна буде голосувати в електронному вигляді. А поки що тільки словами депутати приймають рішення. Вносять зміни до Програми охорони довкілля, розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою. Проголосували депутати і за зміни назви зупинок у місті відповідно до декомунізованих вулиць.

Стрічка новин