Сесійне хамство: депутат пожбурив порядок денний в обличчя голові облради

Порядок денний на друзки – як аргумент. До такого вияву дійшов один з депутатів, жбурнувши розірваний документ в обличчя голові облради. Коли доводи в обговоренні кількості працівників апарату закінчились, у хід пішли папери. Утім, рішення таки прийняли: віднині робота виконавчого апарату облради розшириться ще двома відділами. Пояснюють це тим, що нинішні працівники не встигають навіть підготувати для народних обранців усі необхідні документи. Чим ще відзначилось останнє, третє засідання сьомої сесії обласної ради, – дивіться далі.

Полтавські депутати не призначили 5 керівників комунальних медзакладів. На третьому засіданні сьомої сесії обранці аргументують: це було б не чесно відносно попередніх вакансій. Адже через відсутність елементарного – Положення про призначення на посаду та звільнення керівників комунальних підприємств, що обласна рада й досі не мала, так само фактично без управителів залишаються нині багато організацій.

/Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Більше 60 уже вакансій, і воно, наче снігова куля. Я розумію, декому хочеться загубити цю проблему. Щоб з адміністрації надавали свої кандидатури, а ми тут голосували, і йшло воно, як іде. Якщо ми хочемо щось змінити – давайте це положення приймемо/

Виявляється, документ не має одного вагомого пункту – хто очолить комісію, яка проводитиме конкурс серед претендентів. Положення приймають за основу і вносять правки: голову комісії призначатиме перший заступник або заступник голови облради. Та й рішення приматимуть більшою частиною складу комісії, а не присутніх її членів.
Найбільше емоцій на останньому засіданні 7 сесії викликало обговорення структури та чисельності виконавчого апарату обласної ради.

/В КАДРІ: Ворона рве порядок денний і кидає в обличчя Біленькому/

Структура та чисельність виконавчого апарату обласної ради – питання, обговорення якого дійшло до жбурляння регламентом. Підвищити ефективність роботи апарату просили самі депутати, каже голова облради Олександр Біленький. Тому його й реформують.

/Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Я виходжу інколи в 9 годин і бачу: вікна горять, і сидять оці нещасні люди, і ще дописують протокол. Потім беруть ще суботу, неділю. А потім ви, шановні колеги, питаєте: чому ми не отримуємо повідомлення та інше? Бо то і є якість роботи, вони з ніг валяться, розумієте? І не потрібно казати, що їм треба добавити зарплату. Ми можемо добавити, але якщо на одну коняку навантажити стільки мішків – вона просто впаде/

Перепалка між Петром Вороною та Олександром Біленьким зав'язалася через обговорення. Депутат не побачив аргументів, чому треба витрачати на працівників більше коштів. Коли голова перебив обранця і вказав на час – той відповів хамством на хамство. Вибачатися обоє відмовились, чекаючи спершу цього один від одного.
Утім, рішення все-одно прийняли. Замість 37 працівників, нині (це разом з головою) тепер буде 53. Апарат облради розширять на 2 нових відділи.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Це відділ економічної стратегії – там займатимуться фахівці, які залучатимуть гранти закордонні та ефектично моніторитимуть економіку – у нас цим ніхто не займається. І новий відділ ми створюєм, який займатиметься надрокористуванням/

Олександр Біленький говорить: Полтавська облрада – найменша за чисельністю серед інших областей України.

Стрічка новин