14 червня – Всесвітній день донора

Вони не шкодують власної крові, і мільйони людей зобов'язані їм життям. 14 червня – Всесвітній день донора. У Полтаві з такої нагоди влаштували масовий збір крові та привітали тих, для кого віддавати частинку себе стало звичкою.

У маніпуляційній на обласній станції переливання крові – хоч не черга, та постійно хтось є. Уже зранку на День донора приходять охочі поділитися кров'ю. За пару годин роботи пів облікового листка списано.

/ІНТЕРШУМ
29 донорів/

Повен пакет, трохи більше 300 мілілітрів – Наталія сьогодні донор уперше.

/Наталія, донор
Просто вирішила чимось допомогти іншим громадянам, яким потрібна кров/

Її сусід уже донор бувалий, цього разу ділиться кров'ю із тяжкохворим знайомим. Перший досвід дістав у студентстві.

/ІНТЕРШУМ
– Років у 18...ну щоб із пари відпустили/

Це зовсім не боляче, кажуть донори, навпаки – здавши кров, почуваєшся навіть краще, ніж до цього.

/ІНТЕРШУМ
Маленька частинка, яка може врятувати чиєсь життя. І все-таки приємно, коли знатимеш, що в чиїхось руках, в чиємусь серці – твоя кров. Комусь це допоможе/

Перед тим, як потрапити на кушетку, донори мають пройти перевірку на гепатит, ВІЛ та сифіліс, їм виміряють температуру та тиск. Медики кажуть: людина має бути здоровою. Стандартний об'єм узятої крові – 450 мілілітрів без урахування аналізів. Лікарі говорять, що в донорській крові потреба є завжди, бо досі не вигадали нічого, що могло б її замінити.

/Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові
Фактично всі лікувальні заклади і міста, і області, і районні заклади постійно користуються компонентами крові в наданні медичної допомоги. Це і хірургічний напрямок, це акушерство і гінекологія, це різноманітні травми, стани, які супроводжуються сильними крововтратами, онкозахворювання, онкогематологічні. Діти, дорослі.../

14 червня на обласній станції переливання крові вітають частих і почесних донорів – людей, які здали 40 і більше разів максимально допустиму дозу власної крові. Серед них – студенти, швачки, правоохоронці і навіть депутати.

У пані Лілії – четверта негативна. Поза камерою вона поділилася: стала донором після того, як самій після операції ледь знайшли рідкісну групу. Усього в Полтавській області нараховують більше трьох тисяч почесних донорів. Присутні на заході отримали подарунки від Товариства Червоного Хреста.

/Ірина Плюсніна, голова Полтавського обласного Товариства Червоного Хреста України
Просто привітати їх із сьогоднішнім днем, побажати здоров'я, удачі. Здоров'я їм потрібне, тому що вони віддають його частинкою своєї крові хворим людям/

Стрічка новин