У Полтавській області відновлять програму «Шкільний дах»

У Полтавській області відновлять програму «Шкільний дах». Ініціюють таке рішення в обласній раді після ряду робочих поїздок у райони. Там, кажуть керівники області, просто колосальна проблема з аварійністю дахів. При тому, що в окремих закладах готові докласти зусилля навіть самі батьки, їх та коштів навіть із місцевих бюджетів все-одно не вистачає. Коли і кому чекати допомоги – дивіться далі.

У карлівських батьків болить душа: першу найбільшу школу в районі хочуть закрити. Точніше, один з її корпусів, де навчаються учні перші чотири роки.

/Ірина Майстренко, мама
- Аргументують тим, що приміщення школи аварійне, і діти не можуть там навчатись.
- А дітей натомість куди?
(розводить руками)/

Батьки у відчаї йдуть на прийом до голови обласної ради, який приїхав з робочим візитом до Карлівської райради.

/Петро Світлик, голова Карлівської районної ради
За попередніми розрахунками відділу освіти, це дасть економію бюджету близько півмільйона грошей. Друга причина – це аварійність цієї школи. Там є певні моменти, школа стара. Але, завдяки батькам ось нові меблі сучасні, зверніть увагу на стелю, вона нічим не гірша, ніж тут. І це – фінансування батьків/

Батьки демонструють фото: вони самі постійно ремонтують приміщення і навіть не скупляться купувати нову техніку для навчання дітей. Щоб з'ясувати точно, наскільки аварійний другий корпус, замовили експертизу, кажуть місцеві керівники. Отримали загальну оцінку – стан незадовільний. Але приміщення можна експлуатувати, якщо виправити недоліки.

/Ірина Майстренко, мама
- Рекомендує виконати реконструкцію будівлі, згідно з робочим проектом. Нехай би воно і було так, якби комісія хоча б виїхала. Фотографував хто? Заступник директора школи.
- А вони не приїзжали?
- Ні/

Рішення про закриття викликає здивування у керівників області: адже дана школа фактично дотує інші, малокомплектні.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Якщо у нас є школа, яка економічно обгрунтована, і є школи, які економічно себе не виправдовують. І коли йде до нас оця реформа з точки зору опорних шкіл, звідки треба забирати? Мабуть, не з тієї школи, яка дотує/

Голова райради запевняє, готовий стати горою за школу, але треба зняти всю небезпеку з дітей. Основну ж проблему – а це аварійний дах, вирішити не проти. І вирішують провести ще одну незалежну експертизу та усунути недоліки.
На даній школі голова облради Олександр Біленький пропонує «обкатати» обласну програму «Шкільний дах». Проблема, запевняє голова, колосальна для всіх полтавських районів, і її вирішувати треба вузьконаправлено. Тобто, виділяти кошти саме на дахи.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Дахи – це така ахілесова п'ята нашої освіти. Сам район чи сільська рада не потягне її. Але ми готові теж в рамках програми «Шкільний дах» допомогти у співфінансуванні. Взяти на себе левову частку витрат/

Програма «Шкільний дах» в Полтавській області діяла, однак наразі вона закінчилась. Відновити її пропонують з 2017 року. Це означає співфінансування на вирішення проблеми з обласного та міського бюджетів.

Стрічка новин