До 15% економії газу дає абонентам встановлення загальнобудинкового лічильника

До 15% економії газу дає абонентам встановлення загальнобудинкового лічильника. Такого висновку дійшли представники «Полтавагазу» внаслідок проведення аналітики. Вони порівняли середні показники використання блакитного палива в одній з полтавських багатоповерхівок з таким загальним лічильником та без нього, по нормам. За процесом слідкувала і наша знімальна група.

5-поверхівка по вулиці Ватутіна, 19 стала експериментальною для «Полтавагазу». 2 місяці тому у ній встановили загальнобудинковий лічильник.

/Анатолій Бистрай, начальник виробничих служб ПАТ «Полтавагаз»
6-під'їздний будинок, 120 квартир. Середня норма споживання була вирахувана при нормі споживання, яка сьогодні фактично враховується при розрахунковій нормі 3,1 куба на 1 особу і спожитий газ по лічильнику/

Результат – абонентам «Полтавагазу» встановлювати будинковий лічильник варто. Це дозволить заощадити чималу суму коштів. За 1 місяць 120 мешканців споживають за нормами 520 кубометрів газу вартістю майже 3600 гривень. З лічильником – лише 437 кубометрів, які коштують дешевше на понад 500 гривень.
Висновок надали незалежному експерту – представнику житлово-експлуатаційної організації.

/Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО №2»
Будинковий лічильник, відповідно до цього аналізу, вигідний. Чому? Бо, на відміну від норм, мешканці економлять близько 15% своїх грошей/

Обидві організації до того ж відзначають: сума у платіжці за газ може бути ще меншою. Для цього кожному споживачу необхідно контролювати використання блакитного палива у себе в домівці. А поки – рекомендують встановити лічильник на будинок.

/Анатолій Бистрай, начальник виробничих служб ПАТ «Полтавагаз»
Облікований газ – це краще, аніж норми, які є. Тим паче, норми з 1 числа зростуть до 4,4 кубометрів на 1 особу. Ну і звісно, що є закон про облік газу, в якому чітко прописано, що до кінця 18 року повністю перейти на облік енергоносіїв, і в першу чергу це стосується газу/

Крім цього, встановлення будинкового лічильника не впливає на розрахунок та отримання споживачами субсидій і пільг. Прилад обліку на багатоповерхівці її мешканці отримають безкоштовно. До того ж, він не позбавляє можливості кожного громадянина встановити індивідуальний лічильник за власні кошти. Безкоштовні квартирні прилади обліку у «Полтавагазі» можуть встановити лише пільговикам. Решту населення держава не фінансує. Протягом цього року у Полтаві заплановано встановлення майже 570 безкоштовних загальнобудинкових лічильників. Тоді ж такі експериментальні шафи замінять на нові, що мають охайний вигляд.

Стрічка новин