Із Москви повернулася знімальна група «Студії «Місто»», яка у складі делегації від Полтави відвідала офіційне відкриття і презентацію Полтавського земляцтва в російській столиці

В її рамках полтавці організували для своїх московських земляків насичену концертну програму, в якій взяли участь лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

В Москві нині працює багато полтавців - у різних сферах "життя" російської столиці. Бажання об'єднатись, поділитися спогадами та створити частинку свого рідного краю спонукало їх створити у Москві Полтавське земляцтво. Організовувалось воно два роки, і ось нарешті на 26 липня була призначена презентація Полтавського земляцтва в Москві - з офіційною частиною та масштабною концертною програмою, в якій взяли участь полтавські артисти, спеціально запрошені до російської столиці.

Презентація Полтавського земляцтва проходила за фінансової підтримки мецената Валерія Раздорожнього у стінах Московської академії економіки та права. Так склалося, що проректор академії Наталія Ківва - корінна полтавка. Зізнається - цього дня – неймовірно щаслива і... дуже хоче відкрити курси української мови при академії.

На презентацію Полтавського земляцтва у Москві завітав і міський голова Полтави Андрій Матковський. Каже, дуже приємно знати, як багато полтавців досягнули висот в Москві. Завдяки кращим полтавським колективам останні хоча б кілька хвилин побудуть на Батьківщині.

Офіційну частину презентації Полтавського земляцтва в Москві відкрив ректор Московської академії економіки та права Володимир Буянов. До його побажань приєдналися представники земляцтв інших міст України.

Міський голова Полтави подарував Полтавському земляцтву в Москві Решетилівський гобелен, згорнутий в "цукерку", та презентаційний матеріал про регіон. А режисер концертної частини зібрання, заслужений діяч мистецтв України, народний артист Герман Юрченко - останню літературу про Полтавщину. Сам концерт розпочався з гімну-посвяти Полтавського земляцтва, під час його виконання деякі присутні не втримали сліз. Не менше захоплення у гостей презентації викликав і виступ десятилітньої полтавки Наталочки Шинкаренко. Голос цієї дівчинки дійсно вражає.

На презентації Полтавського земляцтва в Москві виступили також полтавці Влад Герасименко, Руслан Христиченко, вокальний квартет "Полтава", заслужена артистка України Наталія Хоменко, вокально-інструментальне тріо "Поляниці" з Києва та легендарні "Краяни". Останні кілька разів виходили "на біс". А сам концерт, загальними зусиллями всіх присутніх, тривав до другої години ночі.

Стрічка новин