На засідання сесії обласної ради принесли жовту та чорну воду

На засідання сесії обласної ради принесли жовту та чорну воду. За словами громадськості, пляшки наповнили такою рідиною з кранів мешканці села Сенчі Лохвицького району. Говорять, це наслідки газовидобування поблизу їхнього населеного пункту. Аби виправити ситуацію та попередити появу забрудненої питної води на території всієї Полтавщини, люди сьогодні й приїхали до обласного центру.

Обласним депутатам, аби потрапити сьогодні на сесію, довелося пройти одразу через 2 мітинги. Перший влаштували пенсіонери Міністерства внутрішніх справ. Говорять, новий закон про поліцію позбавив їх пільг. Прийшли просити допомоги.

/Іван Кібкало, учасник ініціативної групи
Крім цього, ми ще просимо визнати поліцію України правонаступником міліції. І третє питання, в якому ми просимо підтримати нас, – перерахунок пенсії для колишніх працівників міліції згідно грошового утримання для поліцейських/

Поруч – мітинг людей, які приїхали з Пирятинського, Лохвицького та інших районів області. Там знаходиться чи не найбільше родовищ нафти та газу. Їх видобуток, стверджують, призводить до екологічного лиха. На підтвердження демонструють воду з-під крану, яку набрали у пляшки в селі Сенча.

/Тетяна Донченко, член Громадської ради при Полтавській обласній раді
Отака вода тече з кранів. Про Сенчу говорили і підпалювали цю воду. У кружці вода горить. Отака вода у Сенчі/

Аби стати енергонезалежними, не заперечують, видобувати газ потрібно. Однак, не такою ціною. До того ж, зараз «Укргазвидобування», якому належить левова частка свердловин на Полтавщині, проводитиме свої роботи шляхом застосування нового методу – гідравлічного розриву пласта. А це, вважають, нові загрози – забруднення води і грунту.

/Сергій Мамоян, депутат Полтавської обласної ради, голова комісії ПЕК та користування надрами
Ми не дозволимо на Полтавщині робити екологічні експерименти. Ми не допустимо другої Сенчі/

Відтак, написали проект рішення, який одностайно підтримали депутати на профільній комісії. Облрада звертається до «Укргазвидобування» з вимогою скасувати тендер на небезпечний гідророзрив пласту.

/Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради
Ми пропонуємо «Укргазвидобуванню» надати Полтавській обласні раді детальну інформацію щодо:
1. Перелік родовищ, ділянок надр з зазначенням конкретних свердловин, на яких заплановано проводити гідророзриви в межах Полтавщини.
2. Копії проектів, інформаційних звітів, рекомендацій проведення гідророзриву пласту у цих свердловинах/

До цього «Укргазвидобування» має додати звіти про підготовку свердловин та висновки експертів-екологів. Лише повністю вивчивши проблему, говорять, можна дозволити видобуток газу шляхом гідророзриву пласту. На сесії заслухали й іншу сторону.

/Олександр Романюк, перший заступник голови правління ПАТ «Укргазвидобування»
Це нова технологія, яка широко застосовується у світі. І тому ми також не довіряємо собі, тому що немає досвіду. Тому ми в процесі залучення кращих світових компаній для того, щоб підготувати свердловини, вибрати родовища, потім провести ці роботи і правильно їх завершити/

Однак, аргументи представника «Укргазвидобування» виявилися непереконливими. Депутати одноголосно підтримали мітингуючих і проект рішення Партії простих людей. До того ж, на сесії внесли зміни до регламенту. Тепер голову облради можуть зняти з посади шляхом таємного голосування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію