Студенти аграрної академії проаналізували конституційний процес в Україні

Українській Конституції - 20. З цього приводу Президент України Петро Порошенко видав Указ про відзначення цієї ювілейної дати. Одними з перших почали його виконувати студенти Полтавської державної аграрної академії. Вони уже влаштували круглий стіл задля обговорення конституційного процесу в Україні.

/Тамара Шаравара, доктор історичних наук, зав. кафедри іноземних мов та українознавства ПДАА
Досить показовим сьогодні є той факт, що весь круглий стіл готували самі студенти: усі доповіді, усі наукові дослідження, присвячені всьому конституційному процесу від початку зародження правової думки на теренах України до сьогодення./

Історія, говорять у виші, це не наука про минуле. Те, що ми маємо сьогодні, напряму залежить від подій, що відбувалися раніше.

/Тамара Шаравара, доктор історичних наук, зав. кафедри іноземних мов та українознавства ПДАА
Історія і сьогодення тісно пов'язані, оскільки нічого не виникає з нічого і не зникає безслідно./

Весь конституційний процес в Україні студенти розділили на 4 етапи. Почали з історичних передумов його розвитку та першої європейської конституції Пилипа Орлика. Цю тему досліджували одразу 4 майбутні аграрії. Особливістю сьогоднішнього круглого столу стали виступи англійською. Серед студентів, які ризикнули зробити такий крок і першокурсник Максим Коваленко. Його зацікавив аналіз Конституції незалежної України.

/Максим Коваленко, студент 1 курсу ПДАА
Українська Конституція змінювалася уже 5 разів на відміну від конституцій провідних держав таких, як Сполучені Штати, Німеччина. Але, я вважаю, що нашу Конституцію треба підтримувати і дотримуватися законів, які там прописані. Там є деякі незручності, але, все ж таки, її треба дотримуватися та поважати./

До обговорення конституційного процесу в Україні долучилася майже сотня студентів вишу.

 

Стрічка новин