Міністерство транспорту та зв'язку разом з УМВС затвердили вимоги щодо забезпечення безпеки при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання

Вимоги набувають чинності з першого серпня поточного року. Мета цих положень – підвищити безпеку пасажирських перевезень на автошляхах країни.

Останнім часом підвищилася небезпека на автошляхах України. Достатньо пригадати випадок, який трапився ввечері 18 липня на автосмузі Симферополь-Алушта-Ялта, коли у ДТП потрапив автобус з Умані, де знаходилось 54 людини. За даними МНС Криму, в результаті аварії загинуло 6 чоловік, постраждали 46. Саме висока аварійність на дорогах спонукала появі цих вимог. Відтепер для здійснення перевезень потрібно отримати акт-узгодження від ДАІ та транспортної інспекції.

З цим актом перевізник має йти до керівництва ДАІ, де начальник інспекції або його заступник при наявності усіх належних для перевезень документів особисто його підписують. Потім перевізник має звернутися до транспортної інспекції.

Зверніть увагу - ці положення зовсім не стосуються надання ритуальних послуг. До речі, стаж водія для нерегулярних перевезень має бути не менше 5 років. На самому акті-узгодженні обов'язково ставляться підписи медпрацівника та техніка. Це посилює відповідальність посадових осіб і, відповідно, гарантію безпеки самого перевезення. Транспортна інспекція закликає фірми-перевізники, якщо ті планують надання таких послуг, надавати транспортний засіб та необхідні документи заздалегідь. Тим паче, що оформлення акту-узгодження – цілком безкоштовне. Порівняйте – сума штрафу за ненадання цього документа при нерегулярному перевезенні пасажирів – досить серйозна.

Стрічка новин