Полтавські алергологи стали на захист тополь

Полтавські алергологи стали на захист тополь. Звинувачувати пух від цих дерев у тому, що він завдає здоров'ю надзвичайної шкоди і викликає неабиякі серйозні реакції – безпідставно, запевняють медики. Чому фахівці взялися реабілітовувати ці породи дерев і що вони говорять на їх захист, прислухались Інна Безугла та Іван Козаченко.

Тополиний пух – не страшний алерген. Насправді, це був лише міф, який закріпився у свідомості українців за допомогою радянського науково-популярного журналу «Здоров'я». У 2016-му полтавські алергологи реабілітовують це дерево.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні
Крім механічного подразнення верхніх дихальних шляхів, та коли він потрапляє в очі і викликає природню реакцію – це сльозотечу, він не алерген. Був у нас алерген тополі, і ми зробили дослідження. От серед усіх обстежених хворих, які скаржились на алергічні реакції саме у період опилення тополі, лише 2% виявили слабко позитивних реакцій/

Якби це було так, кількість хворих нині в алергологічному відділенні досягала б показників, як у серпні та вересні. Коли, зокрема, буяє амброзія, розповідає Лариса Кулик. Наразі ж пацієнтів із алергією від цвітіння дерев немає.
Навіть за структурою тополиний пух взагалі не можна вважати алергеном. Тож і боятися його взагалі не варто.
Але, якщо маєте у даний період певні скарги: чхання, сльозотечу, зуд очей та у носі, які зникають після прийому антигестамінних препаратів, на це треба звернути увагу.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні
Я наполегливо раджу звернутися до лікаря-алерголога, бо під цвіттіням тополь ви можете пропустити і не помітити дійсно алерген, який полінує у цей же час. Це може бути і кульбаба, і, якщо же спекотне літо, полінація якихось злакових трав. Тобто, за цією загальноприйнятою картиною ви не побачите справжні причини. І, звісно, це буде просто хибне лікування/

Нині пора цвітіння тополь завершується. Та і взагалі, розповідають медики, перший період полінації дерев уже минув. Полтавці переносять його не важко. І лікувати специфічною терапією таких людей просто.
Традиційна найбільша хвиля алергії очікується з серпня по листопад. Пов'язують це із найбільшою спекою, коли алергічні реакції найважче переносяться організмом. До того ж, це пора запилювання бур'янів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію