Кров ВІЛ-інфікованих людей може бути безпечною

Кров ВІЛ-інфікованих людей може бути безпечною. Але це можливо лише у разі 100% лікування, кажуть у благодійній організації «Світло надії». Для цього у них є всі інструменти, справа – в бажанні самих ВІЛ-інфікованих проходити профілактику та лікування. На прес-конференції журналістам на простих прикладах показали, яким чином можна ефективно протидіяти епідемії ВІЛ/СНІДу.

На сьогоднішній день у Полтавській області на обліку перебуває більше 3 тисяч людей, які живуть з ВІЛ. Щороку фахівці виявляють близько 500 нових випадків зараження. 70% з них – на пізніх етапах. А от виявити захворювання на ранніх стадіях допомагає швидкий експрес-тест.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Зараз, на сьогоднішній день, деякі країни світу вже прийняли протокол лікування, який дозволяє тестуватися людині самій, тобто піти в аптеку, придбати цей тест, зробити його самостійно. Поки що в нашій країні ця практика існує, але вона не задокументована протоколами. І на сьогоднішній день такий тест є доступним у медичних закладах, Центрах СНІДу, кабінетах довіри, Центрах первинної медичної допомоги/

Ці пігулки мають велику силу. Завдяки ним кров ВІЛ-інфікованих людей є безпечною. Це один із інструментів, який може допомогти у боротьбі з епідемією СНІДу, говорить виконавчий директор благодійної організації «Світло надії» Максим Демченко.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Коли ми говоримо, що потрібно, щоб зупинити епідемію ВІЛ-СНІДу, – це дві речі: це тестування і лікування. Ці дві прості речі роблять дива/

Кров ВІЛ-позитивних людей, які приймають антиретровірусне лікування, стає безпечною, а отже, не загрожує іншим. Проте досить часто перепоною цьому є відсутність бажання самого пацієнта проходити тестування та лікуватися.

/Оксана Даниленко, гол. лікар Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
Людина повинна обстежитися, людина повинна усвідомлено при виявленні ВІЛ-інфекції звернутися до фахівців і жити далі звичайним життям. Це те, що нас турбує зараз. Також ми намагаємося зараз послугу тестування, лікування донести вже до будь-якої точки в області/

А вже цієї неділі кожен бажаючий може пройти тестування на ВІЛ у самому центрі міста. 15 травня, у День пам'яті померлих від СНІДу, у Корпусному парку, починаючи з 15 години, діятиме мобільна лабораторія. Тестування можна пройти анонімно та безкоштовно.

Стрічка новин