Держслужба по-новому: без суддів та прокурорів і з обнуленими рангами

Президент України – більше не державний службовець. Так само, як і народні депутати, судді та прокурори. З 1 травня у силу вступив Закон «Про державну службу». І саме ним службовців віднині з переліку державних виключили. Ті ж, хто залишиться, обнулить свої ранги до початкових. Як ще відобразиться новий закон на більш ніж 300 тисячах українців – дивіться далі.

Три категорії посад А, Б і В розбивають українських держслужбовців на вищих, керівників підрозділів та виконавців. Новий Закон України «Про державну службу» від 1 травня набрав чинності. А це означає, що всі, хто вже й працював до змін, вимушено отримають обнулення рангів до початкових. Щоб отримати наступний – треба чекати 3 роки. А протягом кожного – ще й проходити оцінювання. Складене двічі негативно означає звільнення.
Стати держслужбовцем віднині можна лише за конкурсом. А далі – півроку працювати на випробувальному терміні.

/Ірина Пашко, начальник Головного теруправління юстиції у Полт.обл.
Не можна зайняти посаду без випробувального терміну. А всі вакантні посади державної служби, на які протягом минулого року не було оголошено конкурс, підлягають скороченню. Як відомо, інколи траплялось так, що посади приховувались. Вони очікували на когось. Це заборонено/

А ось не поширюватиметься віднині держслужба на Президента України, нардепів, суддів і прокурорів. Юристи називають це принципом політичної неупередженості: закон визначає перелік посад, які не зможуть вести політичну діяльність. Наприклад, держслужбовцям заборонено бути членами партій і депутатами. Але, якщо така ситуація зараз є – зворотньої сили закон не має.
Анонсують фахівці кар'єрну мотивацію для українців-держслужбовців.

/Ірина Пашко, начальник Головного теруправління юстиції у Полт.обл.
Якщо раніше була складова заробітної плати 30%, а 70 – це різні заохочення, премії, то зараз – зовсім інша модель. 70% – відповідно заробітна плата, 30 – якщо встановлена відповідна премія/

Нині в Україні – близько 250 тисяч держслужбовців, які працюють в органах виконавчої влади, та ще 80 тисяч – у місцевому самоврядуванні.

Стрічка новин