У районі зупинки «Зигіна» на деякий час зупинили рух транспорту

У районі зупинки «Зигіна» на деякий час зупинили рух транспорту. До пам'ятника генералу, який визволяв Полтаву в роки Другої світової, принесли квіти. Лунав військовий оркестр, серед присутніх було багато чиновників, дітей та ветеранів.

Близько 11 ранку на перехресті Зигіна зупинили рух транспорту – тут грає військовий оркестр, біля монументу несуть варту «гвардійці» і кілька класів від 5 та 9 школи прийшли із квітами.

/Ігор Загорулько, учень 9 школи
Ми прийшли покласти квіти до пам'ятника Зигіну. 9 травня буде День Перемоги/

/Богдан, учень 5 школи
Перемоги Радянського Союзу над німецько-фашистськими загарбниками/

І хоча назву свята офіційно переіменували, відзначають його як завжди.

Хто такий генерал Зигін, до монументу якому щороку несуть квіти, знають навіть діти.

/Богдан, учень 5 школи
Це генерал, який в 43 році поклав своє життя за Полтаву, коли її визволяв/

І тільки невеликий гурт істориків скаже, що на цьому місці повинна бути постать зовсім іншої людини. Григорій Кулик служив комуністичній системі, від неї ж і загинув. Один із перших маршалів Радянського Союзу і єдиний – вихідець із Полтавщини. Його репресували у 1950, звинувативши у змові проти радянської влади, тому ім'я Григорія Кулика до незалежності не вписували в підручники історії. А Олексій Зигін, кажуть краєзнавці, на паперах прийняв командування 24 вересня 43 року, коли Полтаву було звільнено. За фактом зайшов в місто 26 числа, і наступного дня загинув, підірвавшись на міні. Історію переписують досі – віднедавна 9 травня ми офіційно святкуємо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, звичну назву «Велика Вітчизняна» вживати заборонили як пропаганду комунізму. Ветерани ж кажуть: для них свято залишиться тим самим.

/Степан Лукасевич, голова Ради ветеранів Київського району м.Полтави
Справа в тім, що тут визволені і весь Радянський Союз колишній, і вся Європа від фашизму, від рабства. Забувати цього ніяк не можна, бо мільйони людей лягли в могилу. Про цей день забувати ні в якому разі не можна, і переіменовувати, я вважаю, теж недоцільно. Історія має бути такою, яка вона є/

Стрічка новин