Про життя після Чорнобиля розповів один із ліквідаторів на зустрічі з дітьми

«Життя після Чорнобиля» – про нього розповів один із ліквідаторів наслідків аварії на зустрічі з дітьми. Її до 30-ї річниці трагедії влаштували в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. 

Машин тато помер 9 років тому, він був одним із тих, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської аварії. Родину дівчинки свого часу евакуювали із рідної Прип'яті. 26 квітня уже 30 буде років, як стався вибух на атомній електростанції. Вечір пам'яті «Життя після Чорнобиля» влаштували в обласній бібліотеці імені Котляревського. Організатори кажуть: навмисне хотіли зробити його не стільки інформаційним, скільки емоційним. Тому тут читають не лекції з історії, а запросили живих очевидців події.

/Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.П.Котляревського
Ліквідатори – це ті люди, які були там, які бачили все своїми очима, це така, можна сказать, «жива книга», яку не можна нічим замінити. Тобто, оце емоційне живе спілкування з людиною, як бачила ті події, не можна замінити, мабуть, нічим/

Володимир Романчук служив у частинах цивільної оборони Радянської армії. Як військовий, знався на ліквідації наслідків застосування зброї масового ураження під час війни, вибух на ЧАЕС, каже, то інше, проте сили його підрозділу знадобилися. Їм з колегами довелося виконувати роботи по відновленню 3 енергоблоку. 14 грудня 1987 блок був запущений в дію і працював аж до 2000 року. Саме тому за Президента Віктора Ющенка день вшанування ліквідаторів був встановлений 14 грудня.

/Володимир Романчук, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС
Зима була, дуже холодно, снігу багато, але ж яблука ніхто не збирав, і дерево, на якому жодного листочка немає, бо все попадало, і отакі великі, красиві, червоні яблука... тому що рівень радіації підвищений – він сприяє/

Наочні наслідки радіації – навіть не спустошення, на яке їдуть дивитися сучасні туристи, його вразили найбільше. Також на вечорі презентували тематичну соціальну рекламу та літературу з бібліотечних фондів про полтавців-ліквідаторів.

Стрічка новин