Замість 6 мільйонів євро - 97, а замість двох областей - вся Україна

Андреас фон Шуман - керівник проекту GIZ пригадує: юнаком він був свідком того, як той самий процес децентралізації відбувався в його країні - у Німеччині, в 70-х роках. Зараз він курує підтримкою реформ в Україні. Але, попереджає своїх колег, не все так просто і швидко.

/Андреас фон Шуманн, керівник проекту GIZ (Німеччина)
Ми й досі займаємось цією реформою. Процес децентралізації у нас ще триває. Тому, що це дуже-дуже довгий шлях./

Німецькі реформи підтримують колеги зі Швейцарії, Швеції, Америки. А вони, у свою чергу, інтелектуально та матеріально допомагають українцям. Причому, куратори проекту GIZ їхали до нас допомагати з децентралізацією в Чернівецькій та Полтавській областях.

/Андреас фон Шуманн, керівник проекту GIZ (Німеччина)
Але, перш ніж я дістався України, втрутився у цей процес Європейський Союз, який сказав, що децентралізацію треба підтримувати по всій Україні. І на всіх рівнях. Таким чином, невеличкий проект, вартістю 6 млн євро перетворився у глобальний із загальним бюджетом у 97 млн євро./

На початку тижня німецькі делегати зустрічаються з керівниками Полтавської області. Голова обласної ради та адміністрації розповідають про нещодавнє повернення з Німеччини, де вчилися реформі управління.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Ми подивилися послуги різного рівня, які надаються об'єднаним громадам, що залишається на вищому рівні, що залишається на нижчому - рівні громад. Ми рухаємось у правильному шляху./

Німецькі ж гості приїхали, у першу чергу, підтримати створення центрального офісу та його регіональних представництв. Налаштовані допомагати безпосередньо територіальним громадам, особливо, об'єднаним. Зокрема, через навчання і тренінги.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію