Більше 10 порушень за півгодини на одному перехресті виявили патрульні

Патрульні заїжджають з вулиці Шевченка. На Куйбишева шукають місце, аби припаркуватися. Підходять до нас у супроводі комбата. Всі разом ознайомлюємося із ситуацією. Порушників видно відразу. Прямо на перехресті жінка продає косметику. Після розмови з патрульною Іриною Моргун - збирає свої речі. Тим часом через дорогу Денис Сідан спілкується з водієм «копійки». Остання припаркована проти руху транспорту.

Дідусь розповідає: приїхав з Гожулів, аби купити картоплі. Щоб зручніше було виїжджати і припаркувався по-своєму. Та, крім цього, виявилося, що у старенького не було і страховки. Патрульний пішов на зустріч, врахувавши свідомість та вік порушника. Відтак - жодного штрафу - лише усне попередження.

/Володимир Чемеріз, водій
Бажаю, їм всього гарного. Щоб вони гуманно підходили до людей. Я визнаю, що порушив і хочу, щоб була справедливість./

А це місце взагалі заслуговує на окрему увагу. Тут постійно хтось намагається поставити машину. За півгодини - близько десятка бажаючих. Навіть під час нашого інтерв'ю припаркувалося декілька автівок. Всім їм Денис Сідан пояснював: хоча тут і відстуній знак про заборону парковки, необхідно враховувати інші правила.

/Денис Сідан, заст. командира роти №1 патрульної поліції м.Полтава
Водії керуються тим, що його тут немає і ставлять близько до меж перехрестя. За 10 метрів, що порушує Правила дорожнього руху./

За це можуть оштрафувати на 255 гривень. На стільки ж може схуднути гаманець і в тих, хто паркується на пішоходному переході чи менше, ніж за 10 метрів від нього. Неозброєним оком видно, що водій ось цієї «БМВ» порушив ПДР. До переходу немає десяти метрів. Свою провину визнає, але висновків не поспішає робити. Напередодні на хлопця вже штрафували за подібні порушення. Патрулюючи на ринку, копи враховують ситуацію та входять у становище людей. Декому - йдуть на поступки.

/Ірина Моргун, інспектор патрульної поліції
Деякі завжди кажуть, що 2-3 хвилини, але вони переростають в півгодини і більше. Потрібно водіям себе привчати до коректної паркування./

Часто, так як і сьогодні, обмежуються усним попередження. Та коли на роз'яснення патрульних відповідають лайкою та хамством, переходять до радикалних дій - складають постанови на сплату штрафу.

 

Юлія Іващенко

 

 

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію