В обласній організації Народного союзу «Наша Україна» пройшла прес-конференція, присвячена збору підписів громадян за скасування депутатської недоторканності

Представники партії вважають, що позбавлення депутатів такого привілею допоможе подолати корупцію у парламенті.

Акція зі збору підписів громадян за скасування депутатської недоторканості охопила усі регіони України. Вона почалася 24 липня і триватиме до 28 вересня. У Полтаві підписи збирають з 26 липня і кожного дня їх нараховується близько тисячі. Член політради «Нашої України» Микола Кульчинський вважає, що деякі депутати просто ховаються за недоторканістю від кримінальної відповідальності.

Адже, як вважають представники блоку, недоторканість коштувала державі 2,5 мільярди гривень. Саме стільки, на їх думку, кандидати-бізнесмени виклали за місця у списках. Усі ці кошти повернуті з кишені виборця у вигляді пільг, дотацій для депутатського бізнесу та гарантованого виграшу у тендерах на державні закупівлі. На думку народного депутата 5 скликання Миколи Кульчинського, скасування цього привілею дасть можливість контролювати прибутки депутатів та оптимізувати ситуацію в різних гілках влади.

Без подолання корупції у парламенті неможливо відокремити владу від бізнесу. А це можливо, лише позбавивши народних обранців недоторканості, вважають представники «Нашої України». Адже недоторканість – це захист депутата від народу та законів. Саме тому, на думку членів блоку «Наша Україна» – «Народна Самооборона», акція викликала неабияку зацікавленість та активність громадян країни.

Ця акція, зазначають члени партії «Наша Україна», – лише перший крок боротьби з корупцією у парламенті наступного скликання. На черзі – створення антикорупційного бюро, яке перевірить усіх чиновників на предмет відповідності їхніх доходів видаткам. Потім створять спеціальну судову палату і проведуть тотальну переатестацію і перевірку суддів.

Стрічка новин