Нацбанк представив нову банкноту у 500 гривень

Банкнота номіналом 500 гривень увійшла в обіг цього тижня. Оновлення планове для убезпечення валюти, поспішають заспокоїти бінківські працівники. Воно відбувається з певною періодичністю. Але бігти до банку, щоб обміняти «п'ятисотки» не варто. Старі - дійсні й нині. Поступово непригодні купюри витіснять.

/Сергій Лисенко, заступник начальника відділу грошового обігу НБУ в Полт.обл.
Нові банкноти заміщуватимуть пошкоджені та зношені зразка 2006 року, які одночасно з даними банкнотами перебувають в обігу. Не потрібно обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові./

Зміни у вигляді купюри стосуються дизайну та захисних елементів. Розмір залишивсь таким же. Кольори витримані такі ж. Григорій Сковорода, якого зображують на п'ятисотці, так само є. Але тепер він дивиться в інший бік і знаходиться не зліва, а посередині. Зворотній малюнок на новій купюрі теж перемістили. Фахівці банківської справи запевняють: банкнота 2016-го має удосконалену систему захисту.

/Сергій Божков, експерт відділу грошового обігу НБУ в Полт.обл.
Новий захисний елемент - віконна стрічка. Має кіноматичний ефект - зміна руху при зміні кута нахилу банкноти. Дуже важлива і доступна ознака для населення./

Ще один цікавий елемент називається «Спарк». Він є на новій п'ятисотці та ста гривнях, що випустили минулоріч. Нова купюра має багато елементів, які жорсткі та випуклі - це можна визначити на дотик. Такі ж позначки - три крапки є зліва для людей з поганим зором. А ще на банкноті гра кольорів: вони різко переходять один в інший. При світлі поруч з видимим Сковородою з'являється невидимий. І повністю проглядається номінал 500-ки. Представники обласного НБУ запевняють: ця банкнота зроблена за допомогою новаторських технологій: виконана з бавовни. І вартість вітчизняної льняної сировини, яку використали, дешевша за імпортну.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію