80% нових випадків інфікування ВІЛ відбувається статевим шляхом

Полтавщина - одна з семи областей України, де цього року запровадять пілотний проект «Сталість ВІЛ-послуг, який реалізують в нашій країні за підтримки USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

/Алла Василькова, спеціаліст з питань політики у сфері охорони здоров'я Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»
Основні напрямки нашої діяльності заключаються в імплементації системних, комплексних змін, які будуть стосуватися надання як профілактичних послуг групам ризику, так і надання медичної допомоги людям, які уже живуть з ВІЛ./

Це коштуватиме 250 тисяч доларів, які реалізують за півтора роки. В облдержадміністрації говорять: проект потрібен, адже ситуація на сьогодні виглядає не найкращим чином.

/Олег Пругло, в.о. голови Полтавської ОДА
До 500 чоловік ми виявляєм щорічно інфікованих на ВІЛ, до 200 людей - зі СНІДом і до 100 людей помирає щорічно./

Виконання проекту ляже на плечі благодійної організації «Світло надії». Представники останньої говорять, що на сьогодні інтегровану систему послуг вже реалізували в наркологічній службі області. Окрім цього, у Полтаві система запрацювала на базі двох центрів первинної медико-санітарної допомоги. На черзі - Кременчук та Полтавський район.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Наше головне завдання - це визначити проблеми, які є в Полтавській області щодо сталої відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД, розробити плани щодо вирішення цих проблемних моментів, надати технічну підтримку медичним працівникам. І взагалі, ми прагнемо забезпечити сталу відповідь на епідемію у Полтавській області./

Аби цього досягти необхідно об'єднати зусилля обласної влади і громадських організацій. Саме тому сьогодні їх представники і підписали меморандум про співпрацю. Відпрацьовану на Полтавщині модель сталих послуг планують адаптувати і поширити в інших регіонах України.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію