Бронежилети, що пропускають кулі, віднині зможуть побачити всі бажаючі


/Віталій Запека, фотограф, боєць батальйону «Полтава»
Багато хто починав війну ось з такими пластинами. Це ручна робота. Коваль-майстер якийсь склепав із двох пластиночок. Ось вони розділені. І з цими пластинами інколи йшли воювати. Коли отримали більш надійні бронепластини - випробували ці. Ось, бачите, вони не витримують нічого, крім пострілу з рогатки.))

Ці дві пластини з бронежилетів у Полтавський краєзнавчий музей принесли самі військові. За ними можна простежити еволюцію української армії. Два роки тому для батальйону спецпризначення «Полтава» все починалося без захисту і навіть без форми. Після першої, саморобної броні, що нагадує дуршлаг для макаронів, за військових взялися волонтери. Виявляється, самі росіяни опосередковано допомагали українцям воювати проти них самих. Це демонструє інший пласт металу.

/Віталій Запека, фотограф, боєць батальйону «Полтава»
Якщо ви бачите, тут звичайну кулю втримує, хоча посилена пробивається. Це волонтерський бронелист, але він нічого не прикриває, форма трохи застаріла. Його поставили волонтери з Чехії. У 13 році він був списаний у чехів, завдяки чому наші волонтери його купили. До речі, чехам доставлений з Російської Федерації./

Мають українські бійці і улюблені мішені в зоні АТО - вони виглядають приблизно так. Від коментарів військові утримуються - і так зрозуміло, що вони відчувають до зображення на папері. Як експонати сучасної історії, передають у музей і найдорожчі для військових речі.

/Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
Це приїхав такий пошарпаний з Дебальцевого./

Жартома і всерйоз комбат розповідає повчальні історії з фронту. Їх ілюструватиме у музеї ось такий смішний шеврон.

/Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
Любителі вживати спиртне у нас такі були. Шеврон коштує в Луганській області в магазині 25 гривень, ми його продаємо по 250. Одразу на 10 більше. А взагалі дуже багато випадків і трагічних, і сумних з вживанням спиртних напоїв на війні. Кілька тижнів тому під Горлівкою хлопці «прийняли» і зайшли прямо до сепаратистів. Тепер у полоні./

Експонати передають до краєзнавчого вже не вперше. Нині бійці присвячують подарунки другій річниці створення батальйону «Полтава». І вибачаються, що поки що не вдалося пригнати цілий танк.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію