Полтавським дітям – полтавську їжу!

Полтавським дітям – полтавську їжу! Під таким неофіційним девізом пройшла нарада посадовців облдержадміністрації з представниками агропідприємств нашої області. Втім, обговорення стосувалося не лише освітянських закладів, а й медичних та соціальних. Чим годуватимуть у їхніх їдальнях – у наступному сюжеті.

Аби нагодувати хворого, який знаходиться в лікарні, чи дитину у школі – необхідно провести закупівлю продуктів харчування. Хоч їх об'єми бувають і не досить великі, однак без тендеру не обійтися.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
На жаль, головний критерій в цих закупівлях – це ціна, тому що ми розуміємо рівень фінансування цих закладів і, звичайно, в першу чергу, необхідно закупити по дешевій ціні. Але, на жаль, продукція, яка дешева, не завжди відповідає тій якості, яку мають споживати діти, люди похилого віку, або хворі/

Ще один нюанс – підтримка полтавського агровиробника. У соціальній, освітній та медичній галузі закладені які-не-які кошти на закупівлю продуктів харчування.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Я хотів би, щоб ці кошти пішли на підтримку нашої харчової промисловості. Я не проти виробників, що знаходяться за межами Полтавської області, в жодному разі. Але я знаю точно про те, що якість харчової продукції в Полтавській області на порядок вище/

Та в облдержадміністрації говорять, що укладати угоди з підприємцями інших регіонів і не вигідно: їх важко контролювати, а продукція через доставку має вищу ціну. У будь-якому випадку закупівлі мають проходити прозоро.

/Володимир Онищенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМК України
Розпорядники коштів повинні у своїх технічних умовах виписати такі умови, які позбавлять недобросовісних суб'єктів господарювання (у першу чергу – приватних підприємців) позбавлять їх можливості вигравати у тендерах, потім диктувати свої умови, викручувати руки і постачати неякісну продукцію/

Відтак, дотичні до цієї теми Департаменти мають тиждень,
аби виписати універсальні умови для закупівель продуктів харчування, і в системі Prozorro зокрема. Акцент не на ціну – на якість і на виробника, а не посередника, як це має місце зараз.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію