Екологічні наслідки використання надр обговорили депутати облради

Екологічні наслідки використання надр на Полтавщині обговорили на засіданні депутатської комісії з питань паливно-енергетичного комплексу. Серед них також порушили проблеми перерозподілу ренти для компаній, які займаються видобутком газу та нафти на території Полтавщини і заслухали низку відповідних звернень від сільських та селищних громад.

Вже не перший раз на засіданні цієї комісії обговорюють наслідки діяльності на території окремих районів області видобувних підприємств. За словами очільників громад мешканців, робота останніх завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу.

/Володимир Рязанов, голова Лохвицької РДА
Середнє навантаження, не враховуючи автотранспорту, важить 11 тисяч тонн на дорозі, які були розраховані на ГАЗони та ЗІЛи. Також ми маємо повністю знищену екологію. Це забруднення повітря, це забруднення землі, це зникнення води в річках та в озерах. Це відсутність питної води/

Цю шкоду варто бодай частково компенсувати. Відтак лохвицька громада внесла звернення до депутатів обласної ради з проханням перерозподілу рентних платежів за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Також профільна комісія у черговий раз підтвердила свою принципову позицію у відмові надання погодження видачі спеціальних дозволів підприємствам на видобування на території області вуглеводнів, допоки Уряд не впровадить дієвий механізм співпраці органів місцевого самоврядування та видобувних підприємств в частині фінансування останніми розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток корисних копалин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію