Правоохоронці на заводах переплавляють зброю

Правоохоронці на заводах переплавляють зброю. Така процедура її ліквідації після добровільної здачі громадянами. Протягом березня тривав місячник добровільної здачі зброї. За цей час до відділків поліції Полтавщини принесли майже 130 одиниць зброї та 5400 боєприпасів.

Найчастіше до правоохоронців приносили гладкоствольну мисливську зброю та нарізну армійську. По 78 та 38 одиниць відповідно. Про такі підсумки місячника добровільної здачі зброї розповіли в Головному управлінні Нацполіції.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП у Полтавській області
Мета зрозуміла. Враховуючи всі події, які відбуваються на Сході країни, багато зброї потрапляє з тих регіонів в незаконний обіг/

Приносили різноманітну зброю. Траплялися і раритетні екземпляри. Ця гвинтівка 1891 року. Використовувалася у Фінській війні та війні в Кореї. Багато приносили пістолетів 40-х років.

/Віталій Тітенко, старший інспектор дозвільної системи ГУ НП у Полтавській області
Пістолет «ТТ». Використовувася під час Другої Світової війни. Цей 47-го року. Це більш пізній випуск/

А цей парабеллум заслуговує на окрему увагу. На ньому збереглася нацистська свастика.

/Віталій Тітенко, старший інспектор дозвільної системи ГУ НП у Полтавській області
Цей конкретний екземпляр випущений в 1941 році. Він в принципі може здійснювати постріли. (Показує, як може стріляти/

За час проведення місячника від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї звільнено 31 особу. Всі вони добровільно здали зброю та боєприпаси до поліції. В порівнянні з минулим місячником, зазначає Сергій Альошкін, спостерігається тенденція до збільшення бажаючих добровільно віддати заборонені у вільному обігу предмети.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП у Полтавській області
Більш активно громадяни здавали зброю, і якщо ми беремо попередній місячник, який проходив у жовтні минулого року, то десь на третину збільшилася кількість зданої зброї/

Зброя, яка може бути зареєстрована, потрапляє у власність громадян, які її добровільно здали, пояснює фахівець. Зброя ж армійського призначення переплавляється на спеціальних заводах. Боєприпаси, міни та гранати, яких здали понад 5 тисяч, після комісійного обстеження знешкоджуються на спеціальному полігоні шляхом підривання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію