Чорнобильці нагадують: вони ще живі!

Чорнобильці нагадують: вони ще живі! Сьогодні на 15 хвилин ліквідатори перекрили рух трасою міжнародного значення Київ-Харків-Довжанський. Говорять: пішли на такий крок, бо держава перестає про них піклуватися. З якими проблемами стикаються напередодні 30 річниці аварії на Чорнобильській АЕС, дізнавалися Юлія Козіна та Євген Чорний.

Траса Київ-Харків. 10 ранку. З 2 десятка чорнобильців перекривають рух транспорту на трасі «Київ-Харків» упродовж 15 хвилин.

/Микола Міщук, ліквідатор аварії на ЧАЕС 1 категорії
Сьогодні ми проводимо попереджувальну акцію разом з чорнобильцями м.Лубни для того, щоб Уряд України, а також Президент України, звернули увагу на те, що ми ще живі, що у нас дуже багато проблем як зі здоров'ям, так і з фінансовим забезпеченням, тобто, пенсіями/

Влада на місцях допомагає, чим може. Та багато питань – не в її компетенції. Для прикладу, не дивлячись на те, що чорнобильці виграли чимало судів, пенсію урізали в 3-4 рази. Та й отримати якісне медичне обслуговування стає все тяжче. З 90-х років від всіх хвороб їх лікують анальгіном. А в ліквідаторів все частіше зустрічається діагноз «рак».

/Василь Нетрепко, ліквідатор аварії на ЧАЕС
Останній мій товариш помер перед Новим роком. Лікувався в Києві – 250 тисяч тільки на 1 операцію витратив. Ну як, витратив. Де у нього ті гроші. Представники нашого міста і копійки не видали/

Скидалися на операцію товариші. А у кожного з них – сім'я. Ще й комуналку заплатити треба. Тож, аби привернути увагу до своїх проблем, і перекрили трасу «Київ-Харків». Вважають, що хлопці, які ціною власного життя захищали здоров'я інших, заслуговують на більше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію