Для ув'язнених у полтавському СІЗО будують нову лазню

Для ув'язнених у полтавському СІЗО будують нову лазню. Попередня, говорять пенітенціарії, була застаріла та незручна. Зараз її перебудовують. Підгледіти зведення нової лазні вдалося спостережній комісії, яка прийшла з ревізією до 23 установи виконання покарань. Як закінчилася перевірка і що ще цікавого побачили у СІЗО полтавці – далі розкажуть мої колеги.

Ця каструля з борщем вміщує 400-літрів. Тому називається котлом.
Такий вигляд має сьогоднішній обід ув'язнених у полтавському слідчому ізоляторі.

/В КАДРІ: пенітенціарії показують зварений борщ/

На друге – салат із кабачків. Зранку до раціону ще й додається чай.
До кастрюль із їжею заглядають представники спостережної комісії з Київського райвиконкому. Нині тут – рейд-перевірка. «Гості» самі пропонують, де і що подивитись. Заходять і до пекарні. У Полтавській установі виконання покарань №23 самі печуть хліб. Щодня – до 300 буханців.

/В КАДРІ: Ріжуть і показують хліб: «Із борошна пшеничного 1 гатунку, без домішок. Тільки сіль, вода і дріжджі. Хліб якісний, працюють у нас два пекарі у нічний час»/

Така зміна, аби економити електроенергію. Харчоблок перевіряють традиційно. А ще – умови утримання засуджених. У кімнатах бачимо навіть акваріум з рибами та цілі полотна. Щоправда, залишились вони від попередників. Нинішні гості – без подібних талантів. Наразі тут їх трохи менше 400. Раніше кількість сягала й тисячі. Зараз утримують майже 30 жінок і 15 так званих «довічників».

/Сергій Дудко, голова спостережної комісії
Що позитивного, на мій погляд, – те, що сьогодні в цій установі відсутні неповнолітні особи, які засуджені. Це вперше за декілька років/

Разом з комісією працює і відділ кримінально-виконавчої інспекції. Після змін у законодавстві вони готуються відпрацьовувати у цьому закладі пілотні методики для введення пробації. Тому цікавились у затриманих їх потребами у житті на волі.

/Лілія Кропивка, начальник Київського районного відділу Кримінально-виконавчої інспекції м.Полтави
Чим особи, які звільняються з місць відбування покарань, забезпечені? У когось немає житла, немає роботи. Працевлаштування, документи – всі ці моменти будуть враховуватись, і людина буде забезпечена соціальним пакетом, скажімо так. Щоб при звільненні вона не пішла на новий злочин/

Виїзне засідання у СІЗО спостережна комісія проводить по кілька разів на рік. У нинішньому воно перше. У присутності пенітенціаріїв комісіянти запитують затриманих, чи мають вони скарги.

/Сергій Дудко, голова спостережної комісії
За останні декілька років ніяких скарг і пропозицій від засуджених не надходило/

Цього разу перевірка також минула без скарг та зауважень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію