В Україні вкотре здорожчав алкоголь

В Україні вкотре здорожчав алкоголь. Цього разу – міцний: горілка, коньяк та бренді вітчизняного виробництва. Відтепер, розповідають в податковій, сертифікована пляшка горілки має коштувати не менше 74 гривень. Як полтавці реагують на підняття цін, дивіться у наступному сюжеті.

Протягом цього року вкотре відбувся стрибок акцизів. В результаті він привів до підвищення цін на алкогольну продукцію.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Так у перерахунку на пляшку горілки об’ємом 0,5 літра при відвантаженні від виробника акциз із 14 гривень зріс до 21 гривні. Додаємо податок на додану вартість 20%, далі – витрати на логістику і роздрібні націнки підвищує загалом вартість пляшки до 70 гривень/

Плюс з 1 квітня вартість етилового спирту сорту «Люкс» збільшилась майже на 19%. За рахунок цього пляшка горілки подорожчала ще приблизно на 2-3 гривні. Тож вже зараз ціна півлітрової пляшки зросла з 55 до 74 гривень. Люди до такого здорожчання ставляться скептично. Говорять: хто хотів оковитої – той буде випивати і надалі.

/Бліци
- Це треба відразу вичислити, чи стали люди менше пити після третьої хвилі подорожчання, чи не стали. Якщо стали, то, значить, на правильному шляху. Якщо не стали – навіщо?
- Нехай підвищують. А що? Єдине, що ці гроші для населення не підуть. Підуть на Порошенка, на Яценюка
- Можливо, таким чином люди задумаються про своє життя, бо горілка – це зло
- Я думаю – не потрібно. Бо люди питимуть неякісний товар
- Дивлячись, на які заходи. Якщо весілля, що без алкоголю? Чи День народження/

Фахівці застерігають купувати дешевий товар. Він може виявитися підробкою.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Якщо на полицях магазинів буде стояти продукція, нижче цього рівня ціни, це буде підтвердженням того, що даний товар був зроблений нелегально і без сплати податків/

Також з 1 квітня змінено ставки акцизного податку і на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду. Це означає, пояснюють податківці, що роздрібні ціни на коньяк, бренді та виноградні горілки вітчизняного виробництва також зростуть.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію