В обласній бібліотеці відзначили День фахівця туристичної галузі

В обласній бібліотеці імені Котляревського відзначили День фахівця туристичної галузі. Такі заходи проводяться уже півроку, і часто-густо на них презентують туристичний потенціал одного з районів. Цього разу познайомили із пам'ятками Карлівщини.


/Лариса Оніщук, заступник начальника управління туризму Полтавської ОДА
Серед всіх наших етнографічних маршрутів саме Карлівка вважається краєм писанкарства, яке було відроджено вже на сучасному етапі/

Чим пишається Карлівщина – презентували в рамках Дня працівника туристичної галузі. З району приїхали не просто із відео та виставковим матеріалом – із майстер-класами. Вишивка «біле по білому» та писанкарство – цим район славиться далеко за межами області.

/Сергій Костенко, голова Карлівської РДА
В 20 сторіччі у нас з'явився народний умілець такий, Ніколаєвський Юрій Олександрович, який започаткував вперше в Україні і за межами України карлівський розпис писанки/

Майстер пішов із життя, але традиція залишилася. Писанки та картини Юрія Ніколаєвського експонуються у Карлівському краєзнавчому музеї, а його учні щороку після Великодня проводять обласне свято «Воскресни, писанко» – із майстер-класами, виставками. Цього року свято від карлівських писанкарів буде 2 травня. Окраса району також – храм в селі Федорівка та достойні музеї, серед яких – історико-краєзнавчий у центрі Карлівки, та народний краєзнавчий – у Федорівці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію