У Полтаві презентували монографію, присвячену темі українського «розстріляного відродження»

У Полтаві презентували монографію, присвячену темі українського «розстріляного відродження». Її авторка – доктор філологічних наук Світлана Ленська. У монографії вперше проблеми жанру і стилю цілісно розглядаються у контексті власне української, західноукраїнської та еміграційної малої прози.

Світлана Ленська презентує свою монографію колегам та студентам. Її нова наукова робота досліджує українську малу прозу 20-60-х років. Темою «розстріляного відродження» вона зацікавилася ще наприкінці 90-х. Після цього тривалий час науковець вивчала її у бібліотеках України та навіть у закордонних книгах української діаспори. Як результат наполегливої та грунтовної роботи – це видання.

/Світлана Ленська, доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури ПНПУ ім.В.Короленка
Монографія, яку я сьогодні представляю, є підсумком багаторічної праці над розробкою цієї теми, а ще мені хотілося вперше зв'язати генерацію «розстріляного відродження» з поколінням шістдесятників, і простежити внутрішні жанрові, стильові зв'язки, які існують між цими двома епохами/

Цих зв'язків шукати довго не довелося.

/Світлана Ленська, доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури ПНПУ ім.В.Короленка
Покоління шістдесятників виникло не тільки на грунті української національної традиції, а ще й закорінено внтурішньо своїм свободолюбством, ставленням письменника до слова, внутрішньою свободою закорінено в покоління «розстріляного відродження». Письменники вільно, відверто говорили про ті проблеми, які вони спостерігали як в соціальному житті, так і на рівні свідомості окремої людини, психологічні, морально-етичні конфлікти/

Література «розстріляного відродження», говорить Світлана Ленська, – це її улюблений курс в університеті. Щороку, готуючись до лекцій для студентів, вона знаходить щось нове у цій темі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію