В обласній раді знову говорили про свинокомплекс у селищі Білики Кобеляцького району

На засіданні профільної комісії обласної ради вкотре говорили про свинокомплекс у селищі Білики Кобеляцького району. На підприємстві утримується кілька десятків тисяч свиней, вже кілька років поспіль понад 5 тисяч мешканців Біликів змушені дихати смородом, який поширюється від свинокомплексу. Щоб вирішити проблему, на місце не раз виїжджали представники обласної влади та експерти, які знаються на очисних спорудах. Але питання досі залишається відкритим. 

У Біликах Кобеляцького району свиней значно більше, ніж людей, тут знаходиться потужний свинокомплекс. Проте біличан таке сусідство не влаштовує. Підприємство, запевняють, душить їх у прямому сенсі слова, все – через неприємний запах, який поширюється селищем, особливо, з настанням тепла. Діяльність підприємства, говорять місцеві, згубно позначається на їхньому здоров'ї та екології загалом.

/Олександр Бажан, громадський активіст смт.Білики
Жодної гривні у 2011-му на екологію, а повинно було бути у 2011-му десь 55 млн., а зараз – 150 млн./

Проблема в тому, запевняють мешканці Біликів, що на свинокомплексі питання очисних споруд досі вирішено не повністю. Керівництву області про це відомо, на місце не раз вїздили представники влади, зустрічалися з людьми та адміністрацією підприємства. Зважаючи на скарги біличан, доведеться чиновникам побувати у селищі знову.

/Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА
В Білицькій сільраді в обов'язковому порядку запросити керівників підприємства, фахівців, які вже доповідали, з'ясувати, які були запропоновані рішення, от такий шлях/

Наталія Левонтівцева, яка свого часу виконувала обов'язки селищного голови Біликів, наполягає на проведенні міжнародного екологічного аудиту. Лише після цього, говорить, можна буде заявляти про масштаби завданої шкоди.

/Наталія Левонтівцева, мешканка смт.Білики
- Ну, от послухає знову сьогодні комісія, позасідає, а далі що ви вирішите? Ви тільки декларуєте, що ви дбаєте про сільську місцевість.
- Ми вас почули, дякуємо/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію