Перейменувать не можна залишить

Замість вулиці Артема – вулиця Петлюри, замість Володарського –  Вернадського, на місці Комсомольської – Стрітенська, більше не Пролетарська, а Різдвяна. Це – лише невеликий перелік вулиць, назви яких мають змінити вже у цьому році. Про декомунізацію і її наслідки для Полтави – далі в матеріалі Марини Мольки.

Перейменування полтавських вулиць неминуче. Історики і краєзнавці переконують: якби цей процес відбувався поступово, відколи Україна здобула незалежність, то не мав би такого відторгнення.

/Борис Трістанов, головний редактор сайту «Історія Полтави»
Чуємо: «Давайте хай спочатку помре покоління, яке виросло в СРСР». Але я, наприклад, не хочу помирати, хоч і жив в СРСР, але я не збираюся жити на цих вулицях/

У Полтаві над перейменуванням нині працює спеціальна комісія, її члени вирішили повернути багатьом полтавським вулицям старі доімперські назви. Частину перейменують на честь історичних подій.

/Юліан Матвійчук, голова топонімічної групи
Бакінських комісарів – це вулиця Січових Стрільців, Героїв Сталінграду – Героїв Крут, Комсомольський майдан – вулиця Холодноярська, Красіна – вулиця Героїв АТО, Менжинського – вулиця воїнів УПА/

Для центральної вулиці Полтави – Жовтневої – пропонують кілька варіантів. З-поміж них – Київська (саме так вона називалась у 17-18 століттях) та Успенська (оскільки веде до Свято-Успенського собору). На прес-конференції історики, краєзнавці та громадські активісти розповіли, за яким принципом обирали назви.

/Оксана Коваленко, автор книги про історичні вулиці Полтави
20% – це історичні назви, 41% – діячі культури і мистецтва, спорту, науки, які пов'язані з Полтавою, 22% – це видатні державні діячі загальноукраїнського масштабу, із них 4 – особи, не пов'язані з Полтавою/

Обираючи назви, зауважив заступник директора Державного архіву області Тарас Пустовіт, намагалися представити усі історичні періоди та не забувати про духовну спадщину. Вулицю Пролетарську, наприклад, вирішили назвати Різдвяною, адже у 18-му столітті тут знаходився Різдвяно-Богородицький храм. Загалом, в обласному центрі перейменуванню підлягає більше ста вулиць. Аби полтавці не плуталися з новими назвами, прозвучала пропозиція видати довідник «Вулиці Полтави».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію