Полтавщина відновить дружні стосунки з болгарським Велико-Тирново

Сьогодні в обласній державній адміністрації зустрічали Повноважного посла Республіки Болгарії в Україні Красіміра Мінчева. У перспективі – відновлення дружніх стосунків і співпраці між містами-побратимами Полтавою і Велико-Тирново. На Полтавщині, а саме у Малій Перещепині Новосанжарського району, де знаходиться могила засновника Великої Болгарії хана Кубрата, болгари хочуть спорудити меморіальний комплекс із готелем та музеєм. Подробиці – у сюжеті.

Полтава і Велико-Тирново вже кілька десятиліть є містами-побратимами, але останні кілька років, як зазначалося під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним послом Болгарії в Україні Красіміром Мінчевим, ця співпраця послабилася. Нині ж на Полтавщині вирішили надолужити втрачений час, більше того – розширити кількість міст-побратимів.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Так вийшло, що Полтавщина, якщо говорити про її промисловий потенціал, з минулого року отримала негативні тенденції на зовнішніх ринках, тому ми сьогодні зацікавлені у нових ринках збуту нашої продукції, партнерство в економічній сфері нас хвилює більш за все/

Окрім економічної, передбачається співпраця у культурній та іншій сферах. Болгари, наприклад, прагнуть збудувати у Малій Перещепині Новосанжарського району меморіальний комплекс із готелем і музеєм, адже тут знаходиться могила болгарського хана Кубрата.

/Красімір Мінчев, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Болгарії в Україні
Є, звичайно, різниця між нами, нашими областями. Наше завдання – не лише допомогти Велико-Тирново у становленні відносин з Полтавою, а й визначити точки, які становлять взаємний інтерес/

За словами іноземних гостей, вони можуть допомогти нам у вирішенні глобальних проблем. Болгарія, зокрема, готова поділитися досвідом входження до Європейського Союзу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію