Підвищення ціни на газ вилилося у те, що українці почали випилювати зелені насадження

Підвищення ціни на газ вилилося у те, що українці почали випилювати зелені насадження, зокрема, і вздовж доріг. Згідно із законодавством, ці дерева – на утриманні служби автомобільних доріг. Остання і потерпає від таких незаконних дій. Торік її фахівці повідомили про факти вирубки правоохоронні органи і екологічну інспекцію. Як наслідок, службу визнали винною і нарахували збитків на мільйон грн. Полтавців, які стали свідками такої вирубки у цьому році, просять звертатися до поліції.

За словами представників обласної служби автомобільних доріг, учасники дорожнього руху скаржаться на стан зелених насаджень, що ростуть уздовж дорожнього полотна. Буває, своїми кронами дерева утворюють тунель, або ж гілки б'ють об шибки великогабаритного транспорту під час руху. Це все позначається на безпеці.

/Анатолій Мягкохліб, заступник начальника служби автомобільних доріг у Полтавській області
Зелені насадження вздовж автомобільних доріг відносяться до лісового фонду України, і поводження з ними регламентується лісовим кодексом. У відповідності до нього, все, що знаходиться у смузі автомобільних доріг, в тому числі – зелені насадження, знаходяться на утриманні служби автомобільних доріг/

Через нестабільне фінансування дорожньої галузі, говорять у службі, коштів на виконання усього комплексу дорожніх робіт не вистачає. Вирубувати дерева без спеціального дозволу не можна. Минулого року на підставі акту обстеження насаджень служба надала організаціям з десяток так званих «лісорубних квитків», з виконавцями робіт розраховувалася деревиною. Проте, все частіше доводиться реєструвати факти самовільної вирубки. Згідно із лісовим законодавством і кримінальним кодексом – це правопорушення.

/Анатолій Мягкохліб, заступник начальника служби автомобільних доріг у Полтавській області
Минулий рік: поворот на Ковалівку, а також ділянка біля села Велика Круча Пирятинського району, там було видалено більше 200 дерев на першій ділянці і на другій/

Торік у службі повідомили про випадки незаконної вирубки правоохоронцям та працівникам екологічної інспекції, як наслідок, опинилися винними, структурі нарахували збитків майже на мільйон грн. Днями за кілька кілометрів від Полтави зафіксували ще один такий випадок. Завдяки діям поліції, розповідає Анатолій Мягкохліб, порушників закону затримали. Ця деревина, говорить, годиться хіба що на дрова, скоріш за все, люди опалюють нею оселі. Щоб недопустити подальшої вирубки, створили робочу групу, завдання якої – проводити профілактичні рейди районами області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію