Випускники ПТУ найчастіше стають жертвами торгівлі людьми

Випускники ПТУ найчастіше стають жертвами торгівлі людьми. Такі дані озвучують у благодійній організації «Світло надії». Аби ситуацію змінити, її представники узялися за навчання молоді. Що розповідають – знають наші журналісти.

Більшість учнів профтехучилищ мріють про роботу за кордоном, розповідає майбутній автослюсар Михайло.

/Михайло Бедняков, проходить тренінг
В основному хочуть їхати в Росію, тому що там хороші заробітки/

Тим часом спеціалісти по протидії торгівлею людьми запевняють: у Росії заробітчанам дістається найбільше. Нелюдські умови проживання, шахрайства із виплатами зарплатні. Спеціалісти підрахували: майже половина постраждалих від торгівлі людьми – випускники ПТУ. Халепа може статися у кожній країні, якщо не знати, як вберегтися.

/Ольга Гришко, представниця БО «Світло надії»
Якщо вам пропонують працевлаштування в Німеччині за польською туристичною візою, це перший дзвіночок того, що ви себе ставите у групу ризику/

Оформлюючи візу, краще не звертатися до фірм-посередників, займатися нею самому безпечніше, запевняють спеціалісти. Легальність фірми, з якою зв'язуєтеся, треба перевірити.

/Ольга Гришко, представниця БО «Світло надії»
Також ми можемо зателефонувати на лінію з протидії торгівлею людьми, це 527 з мобільного, безкоштовний номер, і там фахівці вам нададуть кваліфіковану допомогу/

Обов'язково треба мати контакти посольств і консульств України в тій країні, куди їдеш, – це перше місце, куди слід іти, коли щось не так. Тренери від «Світла надії» проводять заключний етап навчань по протидії торгівлі людьми. Під опіку узяли саме учнів профтехучилищ. Преставники від 10 закладів області набираються необхідної інформації самі, щоб поширювати її серед однолітків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію