В українських селах жінки тихо вмирають від раку

В українських селах жінки тихо вмирають від раку – проблему побачили співвітчизники, які живуть у Сполучених Штатах Америки. І закликають об'єднуватись для боротьби із лихом. Після відвідин столиці «Міс українська діаспора» та засновник Чемпіонату світу зі швидкісного поїдання вареників приїхали до Полтави. Українка, яка родом із Шишак, після виграшу престижного конкурсу витрачає на рідній землі призові гроші на допомогу дітям. А професійний музикант і продюсер анонсує благодійні концерти і переконує губернаторів купити пересувні мамографи, аби апаратура доїхала до жінок у селах і діагностувала їх там.

Алекс Добродій – за словами цього чоловіка, так його називають в усьому світі. Американець з українським корінням, професійний продюсер і музикант поборов рак і взявся за інших.

/Алекс Гутмахер, засновник і продюсер першого Українсько-американського проекту «Незабутня квітка»
Я мав 11 операцій, хіміорадіотерапії. Я член американської асоціації хворих на рак. Я перейшов цю хворобу. Лишилися деякі проблеми, але все в порядку, живий. Коли я вийшов зі шпиталю, я зрозумів: є певні речі, у мене є певні місія. Бо я залишився живий/

9 років він збирає кошти для онкохворих українців. І втілює проект на честь американської співачки українського походження Квітки Цісик, яка померла від раку грудей. Цього тижня Алекс приїхав до України із США разом з полтавкою. Євгенія Борідка – родом із Шишак, 8 років живе у Штатах. Минулоріч виграла конкурс «Міс українська діаспора» і отримала тисячу доларів на благодійну місію в Україні та квиток на батьківщину. Разом з Алексом Євгенія проводить тур Україною. У Києві за частину виграних коштів придбала прилад для вологого прибирання для інклюзивного дитячого центру.

/Євгенія Борідка, «Міс українська діаспора»
Сьогодні, коли ми пішли в дитячий інтернат №2 в місті Полтаві, і спитала: що їм потрібно? Вони сказали, канцелярські якісь прилади. Вони дуже люблять малювати. Я закупила ці прилади сьогодні зранку/

5 квітня в Одесі запланували фінальний концерт. За зібрані кошти хочуть купити пересувний мамограф для області. Діаспоряни вважають: українські жінки в селах тихо помирають від раку молочної залози, бо не мають змоги обстежуватись.
У Полтаві потрапити до медзакладів і влаштувати концерт гостям не вдалося. Але після зустрічі з губернатором вони позитивно налаштовані.

/Алекс Гутмахер, засновник і продюсер першого Українсько-американського проекту «Незабутня квітка»
Вінниця придбала пересувний мамограф і назвала його «Квітка». У жовтні була презентація. Це китайська машина за 120 тисяч доларів і український апарат – за 40 тисяч. Ми все зробимо для того, щоб концерт «Незабутня квітка», і програма для того, щоб передали гроші і купили цифровий мамограф, відбулися на Полтавщині/

Можливо, влітку на Сорочинському ярмарку разом з представниками діаспори відбудеться чемпіонат зі швидкісного поїдання українських вареників на швидкість. Про це губернатор попередньо домовився із засновником світової першості Алексом Гутмахером.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію