У Полтаві презентували проект «Ілюзії»

У Полтаві презентували проект «Ілюзії». Його автором виступили журналіст та поетеса Олена Никифоренко та художник Валерій Войтюк. Результатом їхньої спільної роботи стала однойменна збірка поезій. Презентували проект під музику полтавського гурту JAZZ PARNAS.

Проект «Ілюзії» – у Полтаві. Першими його побачили відвідувачі Галереї мистецтв. На стінах – картини художника Валерія Войтюка, на столі – поетичні збірки полтавської журналістки та поетеси Олени Никифоренко.

/Олена Никифоренко, поетеса, журналіст
Це не просто книга, це – арт-терапія, мікс сюжетів, споглядань, спостережень. І, знаходячись у творчому середовищі, така ідея не могла не виникнути. І у співпраці з відомим художником Валерієм Войтюком ми видали таку цяцю, як я її називаю/

Книга «Ілюзії» вмістила кілька десятків поезій. Їх Олена Никифоренко написала протягом останніх трьох років. Видати друком вірші вдалося лише зараз. Це перша збірка полтавської ведучої та журналіста.

/Олексій Петренко, видавець
Особисто знайомий з Оленою десь більше 10 років, а як видавництво ми теж співпрацюємо давно, і результат останньої співпраці – це видання іміджевої такої речі – її твори чудові і також чудовий художник/

/Олена Никифоренко, поетеса, журналіст
Деякі вважають, що ілюстрації намальовані спеціально для віршів. Це не так. Це окрема історія – картини, окрема історія – вірші. І лише мозаїка, мої власні спостереження і мої власні уяви дозволили цій книзі стати дійсно приємним, красивим альбомом, віршованим альбомом/

Презентація проекту «Ілюзії» відкрила також персональну виставку картин Валерія Войтюка. Про свої роботи автор говорить скромно: писати їх почав у досить зрілому віці, у книзі «Ілюзії» він вперше в житті виступив ілюстратором.

/Валерій Войтюк, художник
Я завжди розраховую на сприйняття картин глядачами, людьми, які будуть дивитися на ці роботи, намагаюся не перевантажувати лініями, складністю композиції і т.д./

Тож роботи Валерія – ніжні та легкі. Сюрреалістичні фантазії, втаємничені жіночі образи – на його картинах панує неповторна романтична атмосфера, в яку хочеться зануритися.

/Валерій Войтюк, художник
Зараз життя таке, я б сказав складне, тому кожну людину тягне у потойбічний світ, знайти інші виміри у своїй голові/

Додав музики на цьому святі поезії та живопису відомий полтавський гурт JAZZ PARNAS. У виконанні музикантів гості почули пісні на слова Олени Никифоренко.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію