У Полтаві презентували громадську ініціативу «Твоя вулиця – твоя назва»

У Полтаві презентували громадську ініціативу «Твоя вулиця – твоя назва». Протягом квітня висловитися за те, яка нова адреса, згідно із законом про декомунізацію, має з'явитися у прописці мешканців, матимуть можливість всі. Думку кожного, хто живе на тій чи іншій вулиці, що невдовзі отримає нову назву, кажуть організатори проекту, врахують. Із організаційними моментами цієї ініціативи полтавських журналістів познайомив депутат міської ради, голова фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський.

До 21 травня всі комуністичні назви мають зникнути з мапи Полтави. Наразі ж наше місто залишається єдиним в області, яке досі не визначилося із новими адресами вулиць. Суспільство висловлює різні думки, треба змінювати назви, чи ні. Проте існує закон, і його необхідно виконувати, вважає голова фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський. У той же час, продовжує, процес перейменування треба проводити виважено. Зокрема, важлива думка не лише істориків, краєзнавців, а й самих мешканців, які живуть на цих вулицях.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради, голова фонду «Полтавська родина»
Сьогодні ми стоїмо перед вибором. Ми знаємо, що якщо громадськість не скаже своє слово, то в травні, згідно з законом, органи державної влади можуть взяти на себе відповідальність і самі прийняти таке рішення по всім вулицям Полтави, а їх у нас 117/

Проживають на цих вулицях, говорить Андрій Матковський, більше 55 тисяч осіб. Аби кожен полтавець міг висловити свою думку з цього приводу, у місті стартує громадська ініціатива «Твоя вулиця – твоя назва». Це буде дорадче голосування. Фахівці, члени обласної та міської робочих груп з перейменування вулиць запропонують мешканцям свої варіанти. Останні ж повинні будуть обрати один із них.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради, голова фонду «Полтавська родина»
Вже через тиждень, максимум через 10 днів, ви побачите інформаційні пункти на кожній вулиці, в кожному районі, в кожному мікрорайоні нашого міста, на тих вулицях, які будуть перейменовуватися. Ми сформуємо спеціальні листи опитування. Ми назвемо це дорадче опитування/

Проголосувати за назву певної вулиці зможуть тільки ті полтавці, які мешкають на ній. Тобто, при опитуванні у респондентів дізнаватимуться інформацію про прописку. У виборі назв для центральних вулиць братимуть участь всі. Фінансування заходів, пов'язаних з проведенням опитування, фонд «Полтавська родина» повністю бере на себе. Ініціатива триватиме до травня місяця. Нині представники новоствореного громадського руху відкриті до співпраці із зацікавленими полтавцями, які можуть запропонувати власні назви вулиць.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію