Обласна лікарня однією з перших оцінила переваги тендерних закупівель

Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла Закон «Про публічні закупівлі», Президент його підписав і документ набув чинності. Нині завдання державних замовників і представників бізнесу – звикнути до електронних закупівель, адже вже з 1-го квітня на них мають перейти усі центральні органи влади, а з серпня – місцеві. Саме про це йшлося на зустрічі, яку організували фахівці Інституту аналітики та адвокації. 

Полтавська обласна клінічна лікарня імені Скліфосовського не вперше бере участь у закупівлях, навіть комітет з конкурсних торгів створили, закупляють медичні засоби, продукти харчування та послуги. 30-го березня запланована закупівля етилового спирту на 395 тисяч грн. та молока – на понад 307 тисяч. Усі документи, які стосуються процедури відкритих торгів, розповідає заступник головного лікаря Наталія Нікітенко, оприлюднюються на веб-порталі держзакупівель. Для громадян – це можливість контролювати використання бюджетних коштів.

/Наталія Нікітенко, заступник головного лікаря ПОКЛ ім.М.В. Скліфосовського
Там можна все побачити: яке було бюджетне призначення, які учасники, за якими цінами вносились пропозиції і хто став переможцем/

За словами експертів Інституту аналітики та адвокації, в Україні низька довіра до тендерних закупівель, на це є свої причини.

/Василь Жгун, експерт з комерційної діяльності ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Перш за все – це складність процедури закупівель, держава не завжди своєчасно оплачує свої рахунки, надто великий пакет документів, це і відсутність контролю за виконанням умов договору, і контролем якості продукції, яку постачають/

У сфері закупівель, зазначалося, повинна з'явитися здорова конкуренція, тоді пропоновані товари та послуги будуть якіснішими. Прозорі закупівлі є ознакою демократичної країни. Щоб досягти повної прозорості та відкритості процесу, завоювати довіру українців, потрібен час.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію